X
تبلیغات
انجمن شوتوکان استان هرمزگان

نتخابی نوجوانان و جوانان؛
کومیته کاهای راه یافته به اردوی تیم بانوان مشخص شدند

کومیته کاهای نوجوان و جوان کشومان در بخش بانوان روز جمعه 31 خرداد ماه درسالن شهید کبکانیان تهران به مصاف هم رفتند تا جواز حضور در اردوهای آماده سازی تیم ملی را کسب کنند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در وزن منهای 47 کیلوگرم رده سنی نوجوانان، "فائزه چیذری" ازاستان البرز با 5 برد و "مژده قاسمی" از هرمزگان با 4 برد و یک باخت به اردوی تیم ملی راه یافتند.

در وزن منهای 54 کیلوگرم، "آویشن باقری" از گیلان با 3 برد و "زینب رضایی" از مازندران با 2 برد و یک باخت و در وزن 54+کیلوگرم "فاطمه پروانه" از گیلان با 4 برد و "ملیکا احدی" از تهران با 3 برد و یک باخت جواز حضور در تیم ملی را دریافت کردند.

در رده سنی جوانان و در وزن منهای 48 کیلوگرم، "سمیه تکمار" از هرمزگان با 3 برد "فاطمه قربانزاده" با 4 برد و یک باخت مجوز حضور در تیم ملی را بدست آوردند. ضمن اینکه "درنا کاویانی" از فارس نیز به دلیل عملکرد مناسب اردونشین شد.

در وزن منهای 53 کیلوگرم، "پریسا وفایی" از تهران با 3 برد و "زهرا طرازپور" از فارس با 2 برد و یک باخت نفرات راه یافته به اردوی تیم ملی بودند.

در وزن منهای 59 کیلوگرم "بهنوش محمدی" از تهران با 7 برد و یک باخت و "مائده بابایی" از مازندران با 6 برد و 2 باخت و در وزن به اضافه 59 کیلوگرم "نفیسه گلشنی" از تهران با 3 برد و "بهنوش نجفی" از کرمانشاه با 2 برد و یک باخت نفراتی بودند که به اردوی تیم ملی راه یافتند.

مرحله نخست اردوهای آماده سازی تیم های نوجوانان و جوانان کاراته ایران در بخش بانوان برای حضور در مسابقات آسیایی امارات نهم تیرماه آغاز خواهد شد.

ضمن تبريك به جامعه ورزش استان براي اين دو عزيز كه افتخار استان هستند آرزوي موفقييت داريم.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/01 و ساعت 1:53 بعد از ظهر |


) کاراته مانند آب در حال جوشیدن است، اگر بطور مداوم به آن حرارت نرسد، رو به سردی می‌گراید. - Karate Wa Yu No Gotoku Taezu Netsu O Atae Zareba Motono Mizuni Kaeru

Karate Wa Yu No Gotoku Taezu Netsu O Atae Zareba Motono Mizuni Kaeruاندرزی است که می‌گوید؛ اگر از آن استفاده نکنید، آن را از دست می‌دهید. این اندرز عین واقعیت است. بارها دید‌‌ه‌ام که برخی هنرجویان مستعد و عالی به دلایل گوناگون برای چند ماه در تمرینات خود وقفه‌ ایجاد می‌کنند و زمانیکه باز می‌گردند به سختی می‌توانند مجدداً تکنیکهای خود را اجرا کنند.
از طرف دیگر، چند نفر از ما هنگام تمریناتمان اتلاف وقت می‌کنیم؟ باید مواردی که مشکل‌زا هستند کنار بگذاریم. بارها و بارها درگیر مسائل حاشیه‌ای می‌شویم و پرداختن به اُلویت‌ها را فراموش می‌کنیم. گاهی از ادامه تمرینات کاتا غفلت و گاهاً نیز خودداری می‌کنیم، چرا که انجام فلان تکنیک و یا حرکت ‌بسیار سخت است. ‌بنابراین آنرا به تعویق می‌اندازیم و تمرین آن را به بعد موکول می‌کنیم، ولی آن بعد هرگز نمی‌آید.

موفق باشید.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/28 و ساعت 2:7 بعد از ظهر |

در تاریخ 27/3/92سومین مرحله استاژ وتمرین مربیان سبک در باشگاه تازه تاسیس فراوش برگزار گردید که اسامی شرکت کنندگان بشرح ذیل میباشد.

1.سن سی پردل رمضانی 2.عباس صفارکاری 3.فراز فتحی نژاد 4.حسین رمضانی 5.زهرا فتاح پور 6.منوچهر گلابی 7.میثم برزگر پور 8.ندا تورنگ 9.حمیدزاءری 10.فرزاد زارع 11.مریم سالاری 12.زهرا نوروز زاده.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/28 و ساعت 9:52 قبل از ظهر |
6 و 7 تیرماه؛
مسابقات انتخابی نوجوانان و جوانان دربخش کومیته برگزار می شود
مسابقات انتخابی تیم های ملی نوجوانان و جوانان کاراته ایران در بخش کومیته در روزهای 6 و 7 تیرماه در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته؛ رقابت های رده سنی نوجوانان (14 -15 سال) از ساعت 13 روز پنجشنبه ششم تیرماه در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار می شود و مراسم وزن کشی نیز 10:30 الی 11:30 همانروز انجام خواهد شد.

پیکارهای جوانان (16 – 17سال) نیز ساعت 9 صبح روز جمعه هفتم تیرماه آغاز می شود و وزن کشی آن ساعت 7 الی 8:30 همانروز انجام می پذیرد.

بنابراعلام مسوولان فدراسیون کاراته، این مسابقات فقط با یک کیلوگرم ارفاق وزن انجام خواهد شد.

در مرحله نخست انتخابی، نفرات دعوت شده به صورت تک حذفی مبارزه می کنند و در نهایت 2 کومیته کا به مرحله دوم(که همانروز برگزار می شود) راه پیدا خواهند کرد و با کاراته کاهای مدال آوران مسابقات آسیایی ازبکستان و قهرمانی کشور به صورت دوره ای پیکار
می کنند.
در نهایت دو نفر در هر وزن جواز حضور در اردوهای آماده سازی تیم ملی برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا را کسب خواهند کرد.

اسامی نفرات دعوت شده در رده سنی نوجوانان:
وزن منهای 52 کیلوگرم:
محمدرضا بیات (اراک)، علی مشکینی(کرمانشاه)، رضا عنایتی(مازندران)، محمد شاد(گیلان)، مهرشاد یوسفی(البرز)، مجتبی حدادی(فارس)، محمدامین قنبری(کرمان)، میلاد ایوبی(قزوین)، یحیی شه گل(همدان)، رضا داداشی(کرمانشاه)، ایمان بارانی(گلستان)، سعید قلی خیر(گیلان)، مجتبی اسماعیلی(فارس)

وزن منهای 57 کیلوگرم:
صابر پوریا(آذربایجان غربی)، محمد حسن زاده(البرز)، امیررضا میرزایی(قزوین)، امیرحسن سهرابی(گیلان)، میثم جمالی پور(فارس)، ارشیا دلارو(تهران)، مصطفی نوروزی(گیلان)، محمد جعفری(البرز)، میثم اطمهی(تهران)، علی غلامی(کرمانشاه)، شایان سلطانی(زنجان)، علیرضا خدری(قم)

وزن منهای 63 کیلوگرم:
امیر ساکت لاله(خراسان شمالی)، اسحاق ربیعی(گیلان)، امیرحسین عطائی(تهران)، محمدمهدی بلور گردادن(کرمانشاه)، مهدی خسروبیگی(مرکزی)، اویس علیپور(مازندران)، مهرداد بلور گردادن(کرمانشاه)، علی حاتمی(شیراز)، علیرضا امیری(کرمانشاه)، مهدی رضائی(تهران)، علیرضا قربانی(اصفهان)، محمد مهدی محمدی(زنجان)

وزن منهای 70 کیلوگرم:
صالح اباذری(مرکزی)، مجید نیکوهمت(مرکزی)، محمدرضا نجاتی(قم)، بهراد تیشه گران(هرمزگان)، الیاس محمد زاده(گیلان)، شاهین تقی زاده(مازندران)، میلاد میرزایی(مازندران)

وزن به اضافه 70 کیلوگرم:

سیدعلی حسینی(البرز)، علیرضا فاتحی(گیلان)، سعید تقی نسب(آذربایجان شرقی)، سیدرضا خوش کلام(گیلان)، مجتبی گرائیلی(مازندران)

                                                                 براي بهراد آرزوي موفقيت داريم                                      

                                            

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/25 و ساعت 1:39 بعد از ظهر |
امینی نایب رئیس بانوان ماند؛
آشوری از مجمع فدراسیون کاراته رای اعتماد گرفت

محسن آشوری از اعضای مجمع فدراسیون کاراته رای اعتماد گرفت تا فعالیت خود را به عنوان دبیر این فدراسیون ادامه دهد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در جریان مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته علیرضا سمندر، محسن آشوری را به عنوان دبیر پیشنهادی خود به مجمع معرفی کرد که اعضای مجمع نیز به آشوری رای اعتماد دادند تا وی به فعالیت خود در این فدراسیون ادامه دهد.

همچنین اشرف امینی نیز به عنوان نایب رئیس بانوان به فعالیت خود ادامه خواهد داد. بنابر نظر اعضای مجمع به زودی مجمع فوق العاده ای برای انتخاب نایب رئیس فدراسیون کاراته در بخش مردان و همچنین کارشناس خبره، خزانه دار و بازرس فدراسیون برگزار خواهد شد.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/22 و ساعت 2:54 بعد از ظهر |

با رای اعضای مجمع؛
علیرضا سمندر رییس فدراسیون کاراته شد

علیرضا سمندر در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته عصر امروز(سه شنبه 21 خردادماه) به ریاست حمید سجادی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور بهرام افشار زاده دبیر کل کمیته ملی المپیک در سالن همایش این وزارتخانه برگزار شد که در پایان علیرضا سمندر با کسب 43 رای از مجموع 44رای ماخذوه برای مدت چهار سال به عنوان رییس فدراسیون کاراته انتخاب شد.یک رای مخدوش بوده و نمایندگان استانهای ایلام و خراسان جنوبی نیز غایب بودند.

سمندر که از 9 دی ماه و پس از استعفای "محمدصادق فرجی" به عنوان سرپرست کار خود را در فدراسیون کاراته آغاز کرد امروز با گرفتن رای اعتماد قاطع از سوی اعضای مجمع، برای دومین بار به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد.

وی پیش از این و طی سال های 83 تا 86 نیز ریاست فدراسیون را برعهده داشت که با درخشش تیم ملی در بازی های آسیایی دوحه و مسابقات جهانی فنلاند فدراسیون کاراته به عنوان فدراسیون برتر برگزیده شد.

مجید باغدارنیا، محمدعلی زمانی و محمد باتوانی دیگر نامزدهای احراز پست ریاست فدراسیون کاراته بودند که در این بین زمانی و باغدارنیا انصراف دادند و محمد باتوانی نیز طی پیامی ضمن تشکر از جامعه کاراته به دلیل مشکلات شخصی در این مجمع حضور نیافت.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/22 و ساعت 2:51 بعد از ظهر |
دوپینگ خونی چیست؟ دوپینگ خونی تکنیک‌های افزایش سلول‌های قرمز حامل اکسیژن در خون و بهبود کارکرد ورزشکار است.

شایع‌ترین نوع دوپینگ خونی شامل تزریق اریتروپوئتین (EPO)، تزریق‌ مواد شیمیایی مصنوعی که می‌توانند اکسیژن را حمل کنند، و انتقال خون است که همه آنها بر اساس فهرست مواد و روش‌های ممنوع سازمان جهانی ضددوپینگ (WADA) ممنوع شده‌اند.
 

EPO به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. این هورمون بوسیله کلیه‌ها تولید می‌شود و باعث می‌شود که مغز استخوان برای تولید سلول‌های قرمز تحریک شود. سلول‌های قرمز خون اکسیژن را در خون حمل و نقل می‌کنند، بنابراین هر افزایشی در شمار این سلول‌ها میزان اکسیژنی که خون می‌تواند به عضلات بدن حمل کند، تشدید می‌کند. نتیجه نهایی استقامت بیشتر فرد خواهد بود.
دوپینگ خونی با افزایش فراهم‌آوری اکسیژن به عضلات در حال فعالیت، خستگی را کاهش می‌دهد. این کار حداکثر نیرویی را که عضلات تولید می‌کنند، افزایش نخواهد داد، بلکه به عضلات اجازه خواهد داد که برای مدت درازتری کار بیشتری انجام دهند.
هنگامی که اریتروپوئیتین به دلایل مشروع پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به درمان کم‌خونی ناشی از سرطان یا بیماری کلیوی کمک می‌کند.

در روش دوپینگ با انتقال خون، خون فرد را می‌کشند و آن را برای چند ماه ذخیره می‌کنند تا زمانی که بدن این خون را جایگزین کند. بعد پیش از مسابقات، ورزشکار دوباره خون ذخیره‌شده را به خود تزریق می‌کند. نتیجه کار مشابه تزریق اریتروپوئیتین است- افزایش سلول‌های قرمز خون.
WADA می‌گوید با به کارگیری روش شناسایی اریتروپوئیتین در سال ۲۰۰۰ دوباره گرایش به تزریق خون برای انجام دوپینگ افزایش یافته است.
این افزایش قدرت با دوپینگ خونی ممکن است به معنای تفاوت میان مدال طلا و نقره باشد، یا شکستن یا نشکستن یک رکورد جهانی باشد.
ورزش‌هایی که بیش از همه در معرض دوپینگ خونی هستند، دو‌های استقامت از ۸۰۰ متر به بالا،شنای در مسافات طولانی، دوچرخه‌‌سواری، و نیز شاید قایقرانی یا سه‌گانه باشند.
دوپینگ خونی خطرات خودش را هم به همراه دارد. ممکن است مصرف اریتروپوئیتین یا دوپینگ خونی باعث شود که خون خیلی غلیظ شود، و تلمبه‌کردن به سراسر بدن برای قلب بسیار سخت شود یا اینکه فرد دچار لخته‌شدن خون یا سکته مغزی شود.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/21 و ساعت 3:1 بعد از ظهر |

سوالات داوری کومیته فدراسیون جهانی(WKF)

جهت دریافت سوالات بر روی فایلPDF کلیک نمایید.
دريافت فايل

سوالات داوری کاتا فدراسیون جهانی(WKF)

جهت دریافت سوالات بر روی فایلPDF کلیک نمایید.
دريافت فايل

کمیته داوران فدراسیون کاراته سوالات آزمون داوری 2013 را اعلام کرد

کمیته داوران فدراسیون کاراته سوالات آزمون داوری کاتا و کومیته سال 2013 را که فدراسیون جهانی بر اساس قوانین جدید طراحی نموده،منتشر کرد.

جواد سلیمی، رئیس کمیته داوران در همین ارتباط به سایت فدراسیون کاراته گفت: فدراسیون جهانی کاراته سوالات داوری را که بر اساس قوانین جدید تنظیم شده و قرار است در آزمون های مختلف سال 2013 از آن استفاده شود منتشر کرده که شامل 105 سوال در بخش کاتا و 220 سوال در بخش کومیته است و ما هم برای اطلاع داوران کشورمان از سوالات آزمون ها آن را در اختیار علاقه مندان قرار دادیم.

وی افزود: تعدادی از این سوالات در آزمون داوری ارومیه که برای داوران ممتاز و داوران آسیایی که بنا به دلایلی درجه داوری شان باطل شده است استفاده خواهد شد.

سلیمی ادامه داد: این استاژ و آزمون گزینشی در دو بخش تئوری و عملی برای بانوان وآقایان خواهد بود و برای اینکه داوران برگزیده برای شرکت در آزمون داوری آسیا تا حدودی باید به زبان انگلیسی مسلط باشند این آزمون را به صورت انگلیسی برگزار می کنیم.

وی با اشاره به اینکه آزمون داوری آسیا مهر ماه در تهران برگزار می شود، گفت: برای اینکه 45 روز زودتر باید اسامی داوران برگزیده به کمیته داوران فدراسیون آسیا اعلام شود استاژ داوری ارومیه را 11 تا 13 تیر ماه برگزار خواهیم کرد و 20 داور را گزینش می کنیم.
سلیمی در خصوص نحوه گزینش داوران برای شرکت در آزمون داوری آسیا گفت: علاوه بر قبولی در استاژ داوری ارومیه از لحاظ تحصیلات، شرایط سنی، همکاری با کمیته داوران فدراسیون وهیات استان در معرفی داوران به فدراسیون کاراته آسیا تاثیر گذار است.

وی افزود: طی بخشنامه ای به استانها اعلام شد در صورتی که استانی فاقد داوری با درجه ممتاز باشد می تواند یک داور زن و یک داور مرد دارای درجهRA کومیته را برای شرکت در استاژ ارومیه معرفی کند ضمن اینکه شرکت تمامی داوران ممتاز کشور در این کلاس آزاد است.

رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته گفت: قرار است دوره استاژ قوانین داوری و بازآموزی برای مربیان حاضر در لیگ های کاراته بانوان و آقایان اواخر خرداد یا اوایل تیر ماه برگزار شود و همانند فدراسیون جهانی مربیان لیگی ایران هم دارای ID کارت شده و تنها مربیانی که این دوره را گذارنده باشند می توانند روی صندلی مربیگری بنشینند.


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/19 و ساعت 1:28 بعد از ظهر |«بحثی پیرامون کاتا»                    
       
       در تمرینات و مسابقات کاراته (
KARATE)، دو قسمت عمده به نامهای کاتا (KATA) و مبارزه (کومیته = KUMITE) وجود دارد.

کاتا به تمرینات رسمی گفته میشود؛ که مجموعه ای از حرکات و تکنیکهای دفاعی و حمله ای با حریفان فرضی در خط اجرایی مشخصی به نام «اِمبوسِن» (EMBUSEN) میباشد.

   در حقیقت کاتا از طریق تمرینات طاقت فرسا، مبارزات و تجربه های روحی و عاطفی اساتید بزرگ بوجود آمده است. امروزه حدود بیش از ۷۰ نوع کاتا اجرا میگردد.

با تمرینات صحیح کاتا میتوان با یک تیر چند نشان را مورد هدف قرار داد. تعدادی از مزایای مزبور عبارتند از: پرورش جسم، تقویت استخوانها و عضلات (بمانند وزنه زدن، عضلات بدون ازدیاد محسوس حجم تقویت شده؛ مویرگهای خونی بیشتری در بدن ایجاد میشود که سبب بهبود عمل خون رسانی به اعضای مختلف میگردد و از بیماریهایی چون سکته مغزی و قلبی و واریس رگهای پا جلوگیری مینماید.)، افزایش و پیشرفت در عکس العملهای سریع، بهبود سرعت، رسیدن به قدرت مطلوب، بالا رفتن سطح فنی و تکنیکی، بارور شدن عاملهای اساسی معنوی، روحی و شخصیتی مانند: اعتماد بنفس، شجاعت، خونسردی، تواضع و فروتنی، انضباط و هماهنگی بهتر اعضای مختلف بدن با سلسله مغز و اعصاب.

در آزمون اخذ درجات (کیو و دان) کاتا یکی از مراحل مهم و تعیین کننده امتحانات مربوطه میباشد و دارای امتیاز بالایی در موفقیت یک کاراته کا در این زمینه است. در حقیقت اجرای یک کاتا توسط هنرجوی کاراته نشانگر رعایت عوامل و خصوصیات آن فُرم میباشد که عبارتند از: شکل صحیح تکنیک (کیهون = KIHON)، سرعت، قدرت، چاکوگان (هدف گیری، نقطه نگاه، در زمان اجرای کاتا نگاه باید بجایی معطوف شود که تکنیک در آن جهت اجرا گردیده است.)، ذانشین [ذخیره فکری، هوشیاری کامل، فرد کاتارو باید بعد از پایان کاتا با هوشیاری به حالت یوی (حالت آماده بودن) همراه با آرامش برود.]، کیمه (اِتمام کامل تکنیک و آزاد ساختن انرژی در لحظه پایان اِجرای آن)، تنفس و کنترل آن، استفاده از مرکز ثقل و حفظ تعادل، ریتم، انبساط و انقباض بموقع عضلات.      بنابراین به حق میتوان اِدعا نمود که کاتا، روح و ادبیاتِ کاراته میباشد.

                                                                 موفق باشيد پردل رمضاني

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/18 و ساعت 11:4 قبل از ظهر |
به دلیل همزمانی با مجمع کمیته ملی المپیک؛
مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته با یکروز تاخیر برگزار می شود

دبیر فدراسیون کاراته از تاخیر یکروزه در زمان برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون خبر داد.

محسن آشوری به سایت فدراسیون کاراته گفت: پیش از این قرار بود مجمع فدراسیون کاراته به منظور انتخاب رئیس این فدراسیون روز دوشنبه 20 خرداد ماه برگزار شود اما به دلیل اینکه در این تاریخ مجمع عمومی کمیته ملی المپیک برگزار می شود، مجمع فدراسیون کاراته را با یک روز تاخیر برپا خواهیم کرد.

با این اوصاف مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته ساعت 15 روز سه شنبه 21 خرداد ماه در سالن اجتماعات ورزش و جوانان انجام خواهد شد.

علیرضا سمندر، سرپرست فعلی فدراسیون، محمد علی زمانی، مجید باغدارنیا و محمد باتوانی کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون کاراته هستند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/13 و ساعت 12:28 بعد از ظهر |

فواید طناب زدن

 دکتر بورتز در مجله انجمن پزشکی امریکا در سال 1982 گفته بود؛ در حال حاضر دارویی وجود ندارد که بتواند مانند تمرین‌های ورزشی ضامن سلامتی انسان و طول عمر او باشد. همچنین از بورتز سؤال می‌کنند که چه نوع تمرین ایروبیکی که مناسب و کم هزینه نیز باشد را برای مقابله با سالخوردگی پیشنهاد می‌کند؟ و او در پاسخ می‌گوید؛ طناب زدن، زیرا نه تنها یک ورزش خوب و قدیمی است بلکه ایروبیکی نیز هست.

اگر در هر دقیقه بین 120 تا 140 طناب بزنید، در هر ساعت 720 کالری می‌سوزانید و این میزان دو برابر سوخت کالری در ورزشهایی نظیر تنیس و والیبال است. به گفته دکتر لئونارد شوارتز (متخصص قلب و عروق)، اگر به جای حذف یک وعده غذا از برنامه روزانه بتوانید طناب بزنید 90 درصد از آنچه که از دست می‌دهید چربی‌های اضافه خواهد بود. همچنین اگر بتوانید روزانه معادل 1500 کالری از طریق ورزش بسوزانید (که این میزان پنج برابر مقداری است که انجمن قلب امریکا برای تناسب اندام تجویز می‌کند) با سرعت بسیار زیادی کاهش وزن خواهید داشت. حتی اگر هدف شما سوخت کالری نباشد، از طناب زدن مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

طناب زدن باعث کاهش تنش و افزایش سطح انرژی می‌گردد و سرعت تناسب اندام را نسبت به گذشته 30برابر می‌کند. در تحقیقاتی که در مرکز تناسب اندام در دانشگاه ایلی‌نویز صورت گرفت از شرکت‌کنندگان خواسته شد در طول یک هفته به مدت پنج روز و طی 60 دقیقه در پنج مرحله به هر میزان که می‌توانند طناب بزنند، نتیجه این تحقیق بسیار شگفت‌انگیز بود و تغییرات فیزیکی زيرحاصل گردید:

1- افزایش نیروی زانو و پا

2- افزایش اندازه ماهیچه ساق پا

3- توانایی پرش بهتر(برخی‌ها می‌توانستند 5/11سانتیمتر بیشتر بپرند)

4- افزایش سرعت در دویدن

ضمناً بدن آنها بسیار چابک‌تر و انعطاف‌پذیرتر شده بود، قفسه سینه آنها نیز بازتر شده و قلب آنها از قدرت بیشتری برخوردار شده بود. دکتر لی بـِرِک، از دانشگاه لوما لیندای کالیفرنیا می‌گوید: طناب زدن مثل استفاده از آسپرین است. به این دلیل که ورزش باعث ایجاد آرامش طبیعی در بدن انسان می‌شود که آن را بتااندورفین می‌نامند و این امر در اثر فعالیتهای سخت و توان‌فرسا ایجاد می‌گردد. این ماده باعث ترشح هورمونی از طریق مغز می‌شود و غدد مخاطی نیز باعث افزایش تحمل درد و احساس خوب بودن می‌شوند. تناسب فیزیکی باعث می‌شود بتااندورفین سریعتر و به مقدار بیشتر تولید گردد، در حالی که در افرادی که فاقد تناسب فیزیکی هستند این‌گونه نیست.

ابتدا لازم است طناب خوبی را تهیه کنید. این طناب می‌تواند از جنس پلاستیک و یا دارای پوشش اسفنجی باشد. لازم است قدری سنگین باشد تا با آن احساس راحتی کنید(بهتر است مقداری وجه برای خرید طنابی که بر اساس اصول علمی و عملی طراحی شده است و در کلیه فروشگاههای ورزشی نیز موجود است، کنار بگذارید) و حتی بد نیست شخص دیگری طناب زدن شما را شمارش کند.

طناب را در وسط کف پا نگه دارید. اگر دسته‌های آن تا زیر بغل شما برسد از اندازه مناسبی برخوردار است.

برای طناب زدن جای مناسبی را انتخاب کنید (مثل تاتامی یا یک فرش). اگر پا برهنه هستید هرگز سطوح تخت را انتخاب نکنید. برای جلوگیری از صدمه به پا و قوزک پا از کفش ورزشی مناسب استفاده نمایید.

ابتدا به مدت پنج دقیقه برای گرم کردن بدن خود راه بروید. سپس قوزک پا، ماهیچه‌های ساق پا و قسمتهای بالایی پا را به آرامی کشش دهید. جدول تمرینی زیر را که برای پانزده هفته در نظر گرفته شده است، دنبال کنید. اگر تازه کار هستید از ابتدای جدول شروع نماید و اگر از قبل با اینگونه تمرین‌ها آشنایی دارید، از قسمتهای پیشرفته‌تر آن شروع کنید. در هر صورت لازم است در هر دقیقه به میزان 80 الی 100 طناب و یا 500 طناب بدون وقفه در 5 دقیقه طناب بزنید. در طول یک هفته شاهد تغییرات و پیشرفتهای خود در این برنامه خواهید بود.

هفته

طناب‌زدن

استراحت

تکرار

کل زمان طناب‌زدن

اول

15 ثانیه

45 ثانیه

8 بار

2 دقیقه

دوم

15 ثانیه

25 ثانیه

10 بار

5/2 دقیقه

سوم

15 ثانیه

20 ثانیه

12 بار

3 دقیقه

چهارم

20 ثانیه

15 ثانیه

11 بار

5/3 دقیقه

پنجم

30 ثانیه

15 ثانیه

8 بار

4 دقیقه

ششم

45 ثانیه

20 ثانیه

8 بار

6 دقیقه

هفتم

1 دقیقه

30 ثانیه

7 بار

7 دقیقه

هشتم

5/1 دقیقه

45 ثانیه

6 بار

9 دقیقه

نهم

2 دقیقه

1 دقیقه

5 بار

10 دقیقه

دهم

5/2 دقیقه

1 دقیقه

5 بار

5/12 دقیقه

یازدهم

3 دقیقه

1 دقیقه

5 بار

15 دقیقه

دوازدهم

5/4 دقیقه

1 دقیقه

4 بار

18 دقیقه

سیزدهم

6 دقیقه

1 دقیقه

3 بار

18 دقیقه

چهاردهم

7 دقیقه

2 دقیقه

3 بار

21 دقیقه

پانزدهم

8 دقیقه

2 دقیقه

3 بار

24 دقیقه

 با انتخاب نوع تمرین‌ها و میزان استراحت در طول این پانزده هفته و نیز استفاده از وزنه‌ برای ناحیه قوزک و نیز کمر می‌تواند به بهبود وضعیت قلبی، عروقی و همچنین سوخت کالری خود کمک نمایید.

در تمریناتتان جدی و کوشا باشید!

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/12 و ساعت 9:43 قبل از ظهر |

بعد از ورزش این غذاها را نخورید

ورزشکاران معمولا پس از انجام یک تمرین یا ورزش سنگین به غذا خوردن می پردازند تا انرژی از دست رفته را دوباره به دست آورند. در این میان انتخاب غلط غذا می تواند تمامی زحمات شما را از بین برده و باعث شود تا نتوانید به تناسب اندام مورد نظر برسید.

4  ماده غذایی که نباید پس از تمرین ورزشی مصرف شود:

برنج قهوه ای

این درست است که این ماده غذایی دارای منابع غنی کربوهیدرات است و می تواند یک منبع مناسب برای انرژی باشد اما این ماده غذایی دارای سبوس فراوانی بوده و انرژی موجود در آن بسیار دیر هضم میشود. در این جا شما می توانید از برنج سفید برای بدست آوردن کالری استفاده کنید.

سالاد

سالاد یک ترکیب غذایی سالم با ویتامین های مختلف است که می تواند نیازهای بدن شما را تامین کند. اما باید به این نکته اشاره کرد که سالاد نیز دارای مقادیر زیادی " فیبر" است که هضم آن را طولانی کرده و در ضمنا مواد مورد نیاز برای بازیابی انرژی پس از تمرین را برای شما در بر ندارد.

فست فودها

غذاهای فوری مثل همبرگر حاوی پروتئین و کربوهیدرات فراوانی هستند اما نباید فراموش کرد که این مواد غذایی حاوی چربی و نمک بسیار زیادی هستند. این مواد بسیار دیر هضم هستند و همچنین مانع از رسیدن مواد مغذی به بدن می شود. همچنین فراموش نکنید که این مواد غذایی دارای کالری بسیار زیادی هستند و می توانند زحمات شما را پس از یک تمرین سخت به هدر دهند.

شکلات سیاه

این صحیح است که شکلات سیاه دارای حجم زیادی از آنتی اکسیدان است اما استفاده از مواد قندی پس از تمرین به بازیابی انرژی و توانایی شما پس از تمرین کمک نخواهد کرد. اگر بدنبال یک خوراکی شیرین پس از اتمام تمرین هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از شیرکاکائوهای بدون چربی است که منبع مناسبی برای کربوهیدرات است.

موفق باشيد  :  پردل رمضاني 

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/07 و ساعت 11:4 قبل از ظهر |
آشوری: مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته 20 خرداد ماه برگزار می شود

دبیر فدراسیون کاراته از برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون در روز بیستم خرداد ماه خبر داد.

محسن آشوری در گفتگو با سایت فدراسیون کاراته اظهار داشت؛ پس از پایان زمان ثبت نام و همچنین انجام اقدامات لازم از سوی وزارت ورزش و جوانان، مقرر شد تا این مجمع برای انتخاب ریاست فدراسیون کاراته ساعت 15 روز دوشنبه بیستم خرداد ماه در سالن اجتماعات وزارت ورزش و جوانان برگزار شود.

دبیر مجمع فدراسیون کاراته افزود: علیرضا سمندر سرپرست فعلی فدراسیون به همراه محمد علی زمانی، مجید باغدارنیا و محمد باتوانی کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون کاراته هستند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/07 و ساعت 9:16 قبل از ظهر |
اولین گروه از اساتید اُکیناوایی که کاراته را به ژاپن معرفی کردند. از راست به چپ: تایرا، ناکازونه، مابونی، موتوبو، فوناکوشی، شی‌مودا، اُتسوکا، تویاما. توکیو، دهه 30 میلادی. اولین گروه از اساتید اُکیناوایی که کاراته را به ژاپن معرفی کردند. از راست به چپ: تایرا، ناکازونه، مابونی، موتوبو، فوناکوشی، شی‌مودا، اُتسوکا، تویاما - دهه 30 میلادی

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/04 و ساعت 11:6 قبل از ظهر |

 كلاس تخصصي كاراته براي مربيان ودرجه بالاهاي كاراته استان .

روزهاي فرد : يكشنبه  ؛ سه شنبه ؛ پنجشنبه .  ساعت 20 الي 22

محل تمرين : ميدان ترمينال باشگاه بسيج .

هنرجويان به دو روش مي توانند در تمرينات شركت كنند - ماهيانه و جلسه اي

شهريه  ماهيانه 300/000 ريال . جلسه اي 50000 ريال

تمامي كاراته كاها ي قهوه اي به بالا از سبكهاي مختلف مي توانند در تمرينات شركت كنند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/04 و ساعت 10:50 قبل از ظهر |

شیوه ی صحیح بستن کمربند در هنر رزمی کاراته

Belt Tie Step 1

یک سر کمربند را جلوی یونیفرم نگاه داشته و با دست دیگر ادامه ی کمربند را دور کمر خود حلقه کنید.

Belt Tie Step 2

آن را از روی قسمت اول رد کرده و مجدداً یک بار دیگر کمربند را  دور کمر خود حلقه بزنید و سر دیگر کمربند را در طرف مجاور سر اول کمربند نگاه دارید

Belt Tie Step 3
سپس سری که در رو قرار دارد را از زیر هر دو لای کمربند رد کنید
Belt Tie Step 4

هر دو سر کمربند را یک نواخت و هم اندازه کنید

Belt Tie Step 5

در این گام، مطابق شکل سری که از زیر هر دو لای کمربند رد کردید را در رو ، و سر دیگر کمربند را در زیر و بر روی یکدیگر قرار دهید.

Belt Tie Step 6

سپس لای زیرین / رویین را به دور سر دیگر تابیده و از فضای خالی بین دو سر کمربند عبور میدهیم (حالت گره) .

Belt Tie Step 7

در نهایت هر دو سر کمربند را به سمت دو طرف <--.--> کشیده و سپس رو به پائین قرار میدهیم.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/01 و ساعت 12:22 بعد از ظهر |
فراخوان کاراته کاهای وزن 60 کیلوگرم به انتخابی

مسئولان فدراسیون کاراته فراخوانی را برای حضور کومیته کاهای وزن 60 کیلوگرم در انتخابی تیم ملی اعلام کردند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، مسئولان فدراسیون و کادر فنی در نظر دارند برای برطرف کردن ضعف های موجود در وزن منهای 60 کیلوگرم تیم ملی بزرگسالان از تمامی سرمایه های موجود بهره ببرند.

بر این اساس فدراسیون کاراته از هیات استان ها خواست تا بهترین کومیته کا وزن منهای 60 کیلوگرم خود را(هر استان یک نفر) معرفی کنند.
این کومیته کاها در اردوی هشتم تیم ملی بزرگسالان حضور خواهند یافت و با یکدیگر به مبارزه می پردازند تا بهترین نفرات وارد اردو شوند.

اردوی هشتم تیم ملی طی روزهای 8 تا 13 خرداد ماه برگزار می شود.

کومیته کاهایی که قصد حضور در انتخابی وزن منهای 60 کیلوگرم باید سر وزن باشند و هیچگونه ارفاق وزنی در این رقابت وجود نخواهد داشت.

این رقابت ساعت 8صبح روز هشتم خرداد ماه در سالن شهید کبکانیان برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/30 و ساعت 9:25 قبل از ظهر |
تقدیر از مسئولین و قهرمانان هیئت کاراته در سال 1391

در تاریخ 92.02.26 از سبک ها، هیئت های شهرستان ها ، مربیان ، قهرمانان و مسئولین کمیته های فعال هیئت در سال 91  تقدیر بعمل آمد.

alt

 

این جلسه با تلاوت قرآن کریم توسط نبی اله امامدادی از مربیان قاری هیئت آغاز گردید. سپس هیتاوی دبیر هیئت کاراته استان با خیر مقدم به حاضرین هدف از تشکیل این جلسه را دعوت و تقدیر از مسئولین سبک ها ، هیئت های شهرستان ها، مربیان و قهرمانان سال 91 عنوان نمودند. در ادامه مسئولین و نمایندگان حاضر در جلسه به ایراد نقطه نظرات خود پرداختند، سپس امینی رئیس هیئت با تبریک ماه رجب از حضور حاضرین در جلسه تقدیر و افزودند هیئت کاراته تمام تلاش خود را در جهت رشد این رشته در سطح استان بکاربسته ، منتهی این مهم با همدلی و همکاری همه سبک ها و اساتید کاراته محقق خواهد شد، همانگونه که هیئت کاراته استان همسو با فدراسیون کاراته و اداره کل استان در راه پیشرفت کاراته حرکت می نماید سبک ها و هیئت های شهرستان ها نیز می بایست همگام با هیئت کاراته استان با هماهنگی بیشتر فعالیت های خود را توسعه دهند. ایشان افزودند در چهارچوب وظایف هیئت استان با سبک ها ، هیئت های شهرستان ها اعم از آقایان و بانوان در بخش های مختلف کلاس های آموزشی  ، مسابقات و دعوت از اساتید همکاری می نماییم. در پایان با توجه به ارزیابی عملکرد از  سبک ها ، هیئت های شهرستان ها ، مربیان ، قهرمانان و مسئولین کمیته های فعال در سال 91 با تقدیم لوح سپاس و تندیس تقدیر بعمل آمد.

افرادی که از آنها تقدیر بعمل آمد به شرح ذیل می باشند:

-   سبک شوتوکان JKAبه نمایندگی پردل رمضانی به عنوان فعال ترین سبک در سال 91

-   سبک شوتوکان SKIبه نمایندگی مسعودعسگری به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   هیئت کاراته بندرلنگه به مسئولیت مهدی صابری به عنوان فعال ترین هیئت شهرستان ها در سال 91

-   هیئت کاراته قشم به مسئولیت جلیل حق گویان به خاطر میزبانی مسابقات بین المللی SKIدر سال 91وحضوردرلیگ استان

-   هیئت کاراته جاسک به مسئولیت قاسم فرخنده ، همکاری در مسابقات لیگ در سال 91

-   هیئت کاراته بندرعباس به مسئولیت محیا شجاعی به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   نبی اله امامدادی به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

      -   ناصر میر فلاح ، به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   خلیل هیتاوی به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   فراز فتحی نژاد به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   محمد پارسا به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   حمید باباپلنگی به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   حمید نیکزاده به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   مجتبی بیژنی به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   بهراد تیشه گران قهرمان سوم کشور در سال 91 و حضور دراردوی تیم ملی در سال 92

-   مژده قاسمی نژاد قهرمان سوم کشور در سال 91 و حضور در تیم ملی در سال 92

-   سمیه تکمار قهرمان آسیا و عضو تیم ملی در سال 91 و 92

-   فرزانه کیانی به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   مریم درویش نماینده فعال سبک وادوکای بانوان در سال 91

-   مرجانه پری زاده به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   هاجر کبابی به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   اسما موسایی به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   لیلا حیدری به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   صمیه کمالی به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

-   رقیه حقیری به جهت همکاری با هیئت استان در سال 91

alt

alt


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/30 و ساعت 8:19 قبل از ظهر |

تقویم ورزشی سال 1392

جهت دریافت تقویم ورزشی بر روی فایل pdf کلیک نمایید.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/29 و ساعت 3:15 بعد از ظهر |
تغییراتی که در لیگ سال 92 اعمال می شود؛
امتیاز کاتای تیمی از 5 به 4 رسید

در رقابتهای لیگ سال 92بجای 5 امتیاز در کاتای تیمی 4 امتیاز محاسبه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی ایپون نیوز، حسین دهقانی سرپرست سازمان لیگ های کاراته با بیان مطلب فوق اظهار داشت: به نفرات اول تا سوم کاتا و کومیته به صورت جداگانه کاپ اهدا می گردد ضمن آنکه کاپ مجموع هم در پایان لیگ به تیمهای برتر تعلق خواهد گرفت.

دهقان با تاکید براینکه مربیان فقط می توانند هدایت یک تیم را در لیگ بر عهده داشته باشند، گفت: پیش از آغاز لیگ های کاراته دوره آشنایی با قوانین داوری از سوی کمیته داوران برای مربیان حاضر در لیگ در دو بخش آقایان و بانوان برگزار خواهد شد و مربیان بدون داشتن گواهی حضور در این دوره نمی توانند روی صندلی کوچ بنشینند.

وی در خصوص واگذاری میزبانی به استانها در لیگ امسال گفت: طبق آیین نامه در صورتی که در سوپر لیگ تیمی درخواست میزبانی بدهد با بررسی شرایط، برگزاری مسابقه به آن باشگاه واگذار می شود و از این پیشنهاد سازمان لیگ استقبال خواهد کرد.

دهقان با اشاره به ایجاد تغییرات در برخی موارد آیین نامه برگزاری لیگ اظهار داشت: تغییراتی جزیی در قوانین کاتا از امسال در آیین نامه اعمال می شود ضمن اینکه تغییرات اندکی نیز در بخشهای متفاوت خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه تیمهای شرکت کننده در رقابتهای لیگ کاراته از اول تا 20 خرداد ماه فرصت دارند آمادگی اولیه خود را اعلام کنند، گفت: تیمها موظف هستند تا پیش از تکمیل و ارسال مدارک به سازمان لیگ با بازیکنان و سایر عوامل حاضر درتیم شان تسویه حساب کنند و در غیر اینصورت از حضور این تیمها در لیگ ممانعت به عمل خواهد آمد.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/29 و ساعت 12:21 بعد از ظهر |

درتاریخ 24/2/92مسابقات کاتا در باشگاه برق بندر عباس باحضور 47نفر شرکت کننده آقایان وبانوان رده سنی نونهالان ونوجوان ااز هفت باشگاه سبک در دوبخش انفرادی وتیمی برگزار شد که تیمهای صنعت برق آقایان وبانوان وکانون بسیج بانوانبندر عباس بترتیب اول تاسوم شدند که به نفرات وتیمهای برتر مدال وحکم قهرمانی اهداگردید.تیمهای شرکت کننده. 1-صنعت برق (آقایان) 2-صنعت برق (بانوان)3- کانون جوانان بسیج (بانوان) 4-کانون جوانان بسیج(آقایان) 5-باشگاه الزهرا6- امید فردا7-بابونکی

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/29 و ساعت 7:23 قبل از ظهر |
4 نفر کاندیدای ریاست فدراسیون کاراته شدند

با اتمام زمان قانونی،4 نفر برای احراز پست ریاست فدراسیون کاراته ثبت نام کردند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، زمان ثبت نام از علاقه مندان برای حضور در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون کاراته عصر روز سه شنبه 24 اردیبهشت ماه به پایان رسید که در راستای آن 4 نفر ثبت نام کردند.

علیرضا سمندر سرپرست فعلی فدراسیون کاراته که پیش از این هم سابقه ریاست فدراسیون کاراته را در کارنامه دارد، محمد علی زمانی دبیر سازمان لیگ که در سالهای گذشته نیز به عنوان سرپرست در راس فدراسیون حضور داشته، مجید باغدارنیا از پیشکسوتان این رشته و رئیس سبک دای دو جوکو و محمد باتوانی از کاتاروهای با سابقه کشورمان برای احرازپست ریاست فدراسیون ثبت نام کردند.

زمان برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون به زودی از سوی وزارت ورزش و جوانان اعلام خواهد شد.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/28 و ساعت 12:44 بعد از ظهر |
در تاریخ 92/2/27 دومین استاژمربیان سبک باحضور 25نفر در شهرستان رودان سالن شهدابرگزار گردید که در دوبخش کیهون وکاتا سن سی رمضانی وکومیته مهدی جنابی برای شرکت کنندگان برگزار شدواز شروع استاژجناب آقای زعیمکار مدیر اداره ورزش وجوانان شهرستان در این برنامه حضور داشتندکه با حضور خود دلگرمی وپشتوانه کاراته سبک شوتوکان بودند وهستندوحمایت های خوبی هم داشتند ودر پایان این کلاس از حضور مربیان سبک توسط آقای زعیمکار تشکر وقدر دانی شد وهمچنین سن سی رمضانی از حضور ایشان تشکر فوق العاده کردند وجالب اینکه هر بار که سبک شوتوکان در رودان استاژبرگزار کردند آقای عابدینی نماینده سبک کیوکوشین ایچی گیکی حضور خوب با مربیان خود داشتند ودر این استاژ شرکت کردند.باتشکر از کلیه مربیان وحاضرین در این استاژ بخصوص جناب آقايان زعیمکار وآقای عابدینی.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/28 و ساعت 10:1 قبل از ظهر |

امروز 24 ارديبهشت ماه ساعت 16 نونهالان سبك در رشته

كاتا دختران وپسران در سالن برق به روي تاتامي ميروند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/24 و ساعت 9:25 قبل از ظهر |

قابل توجه مربيان و پيشكسوتان سبك درتاريخ جمعه 92/2/27 استاژ مربيان وپيشكسوتان در رودان برگزار مي گردد. براي اطلاع بيشتر با آقاي فراز فتحي نژاد تماس حاصل نمائيد.09369918697

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/23 و ساعت 8:54 قبل از ظهر |
یک دوره استاژ فنی داوری کومیته بانوان طی دو روز (19و20 اردیبشهت ماه) در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد. كه انجمن شوتوكان JKA استان يكي از بهترين داوران خودرا به اين كلاس اعزام نمود.

كلاس داوري براي داوران آسیایی، ممتاز ملی وRA بانوان از طرف فدراسیون برگزار گرديد ، 95 داور از 20 استان حضور داشتند که هاجر کبابی از داوران برجسته سبك و نایب رئیس کمیته داوران بانوان استان در این کلاس حضور داشتند.

alt


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/22 و ساعت 11:10 قبل از ظهر |

در تاریخ 20اردیبهشت ماه یکدوره مسابقات كاراته سبک شوتوکان JKA به مناسبت گرامیداشت روز معلم برگزار گردید.

alt

این مسابقات در رده های سنی نونهالان ، نوجوانان و جوانان در بخش کاتا و کومیته در سالن ورزشی کانون بسیج بندرعباس برگزار گردید که در پایان تیم های صنعت برق به مربیگری ناصر میرفلاح ، سامان به مربیگری مسعود عسکری و شهید رایکا به مربیگری وحید دولتی توانستند عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دهند و در پایان به نفرات برتر از طرف سبک و با همکاری سپاه ناحیه بندرعباس جوایزی اهدا شد.

حضور مسئولين هيئت  و سبكهاي ديگر استان در اين مسابقات گرمي خاصي به مسابقات داده بود.

alt

alt

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/22 و ساعت 10:43 قبل از ظهر |

مسابقات قهرمانی کشور کاتا(آقایان)

جهت دریافت بخشنامه مسابقات قهرمانی کشور کاتا بر روی فایل pdf کلیلک نمایید.
دريافت فايل

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/15 و ساعت 10:15 قبل از ظهر |
به اطلاع تمامي داوران سبك رسانده مي شود كه اولين استاژ داوري در سال 92 در تاريخ چهار شنبه 92/2/18 ساعت 18 در سالن اختصاصي شهيد سام رمضاني برگزارمي گردد. حضور تمامي داوران سبك اعم از بانوان وآقايان الزامي است.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/15 و ساعت 9:37 قبل از ظهر |

مدیر محترم باشگاه................

سلام علیکم         

         با احتراما انجمن شوتوكان استان با همکاری ومیزبانی باشگاه صنعت برق هرمزگان در نظردارد درتاریخ 19 اردیبهشت یکدوره مسابقات قهرمانی شهرستان بندرعباس آقایان وبانوان  تحت عنوان گرامی داشت مقام معلم برگزارنماید.ازکلیه باشگاههايي كه مايل به  شرکت دراين مسابقات مي باشند دعوت بعمل می آید . بخشنامه مسابقات به شرح ذيل مي باشد.

 

   پردل رمضانی

رئیس انجمن شوتوکان کاراته هرمزگان

 بخشنامه مسابقات قهرمانی شهرستان بندر عباس(بانوان) بمناسبت گرامی داشت مقام استاد

مکان مسابقات : سالن رزمی باشگاه صنعت برق  19/2/92

مسابقات در رده سنی نونهالان ، نوجوانان در دو بخش کاتا تیمی وانفرادی  وکومیته برگزار میشود

همراه داشتن کارت بیمه ورزشی سال 92 الزامی است

کلیه لوازم ایمنی برای مسابقه دهندگان اجباریست

ورودیه مسابقات 70000ریال میباشد.

کاتای  انفرادی:

سنین 7و8 سال   ،  9و10    ،   11و12   و  13و14 سال. در دو رده رنگی وقهوه ای مشکی  مجزا بر گزار میشود.

کاتای تیمی:(7 ،8،9) سال   و  (10،11،12) سال.تمام رده های کمربند میتوانند شرکت نمایند.

دربخش کومیته:

رنگی زیر ده سال:20-  ،  23-  ،  26-  ،29-  ،29+ کیلو گرم.

 رنگی بالای  ده سال:25-، 30-،35-،40-،40+ کیلوگرم

قهوه ای مشکی زیر ده سال:23-،26-،29-،31-،31+ کیلوگرم  

 قهوه ای مشکی بالای ده سال:30-،35-،40-،40+ کیلوگرم

بخشنامه مسابقات قهرمانی شهرستان بندر عباس(آقایان) بمناسبت گرامی داشت مقام استاد

مکان برگزاری:سالن کانون فرهنکی ورزشی جوانان بسیج بندر عباس 92/2/20

مسابقات در رده سنی نونهالان ، نوجوانان وجوانان در دوبخش کاتا وکومیته انفرادی برگزار میشود

همراه داشتن کارت بیمه ورزشی سال 92 الزامی است

کلیه لوازم ایمنی برای مسابقه دهندگان اجباریست

ورودیه مسابقات 70000ریال میباشد.

دربخش کاتا:

سنین 7و8 سال   -   9و10    ،   11و12   ،  13 و14   ،  15 و16    ،   17 و18 سال.

در بخش کومیته :

زیر10 سال  وزنهای:    25- ،30-،35-،  40-  و-45 و 45+

زیر 13سال وزنهای:    30-  ،  35-  ،  40-  ، 45-  ،45+

سنین 14تا18 سال: 35- ،40-  ،45-  ، 50- ، 55- ،  60+

براي اطلاعات بيشتر وثبت نام با شماره همراه 09356887008 آقاي ميرفلاح تماس بگيريد.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/15 و ساعت 9:30 قبل از ظهر |
درتاریخ 12/2/92 بمناسبت روزبزرگداشت معلم در روستای قلعه قاضی به میزبانی مربی خوب ومهربان سركار خانم كنيز كبابي مراسم تشکر وقدر دانی از مربیان سبك الخصوص سن سی رمضانی برگزار گردید . که اکثریت مربیان سبک حضور داشتند.حضوری صمیمی وگرم در تالار پذیرایی زیبا وسنتی این شهر جذابیت دوچندانی به این مراسم داده بود که بعد از صرف شام مربیان هدایای خود رابه رسم تشکر وقدر دانی از سن سی رمضانی تقدیم ایشان کردند وسن سی پردل با تعریف خاطرات زمان قدیم کاراته استان به جمع دوست داشتنی آن شب  زیبایی خاصي بخشید. باتشکر وی}از سرکار خانم کنیز کبابی بخاطر زحمات فراوان وهمه مربیان سبک بخاطر حضور سبزشان مراسم به پايان رسيد.
حاضرین :1-سن سی پردل رمضانی 2-محمود احمدی پور3-محیا شجاعی 4-ناصر میر فلاح 5-فراز فتحی نژاد 6-حسین رمضانی 7-شعیب مهیمی 8-میلاد بهرامی 9-میلاد کهنسال 10-حسین تنی 11-زهرا فتاح پور 12 مهدی شجاعی 13-ندا تورنگ 14- هاجر کبابی 15-آرزو صادقی 16-مریم پور غلام.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/15 و ساعت 9:21 قبل از ظهر |
سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته امارات به شايعات پايان داد

چند وقت پیش خبر حضور مجدد وحید خواجه حسینی در راس کادر فنی تیم ملی کاراته امارات مطرح شد؛ اما وقتی سرمربی اسبق تیم ملی کاراته به این کشور حوزه خلیج فارس نرفت، این شایعه به گوش رسید که ظاهرا اماراتی ها از عقد قرارداد با این مربی پشیمان شده اند.

حالا مردی که در مسابقات جهانی 2006 فنلاند با کاراته ایران نتیجه قابل توجهی گرفت و پنجم شد در گفت و گو با برنا به شایعات خاتمه می دهد:" اواخر بهمن ماه در حاشیه جام بین المللی الاهلی حرف هایم را با مسئولان کاراته امارات زدم. هدف آنها موفقیت در مسابقات آسیایی است که خودشان میزبان هستند. مشکلی برای همکاری بین مان وجود ندارد. فقط خودم دو هفته ای گرفتاری های شخصی دارم که پس از سر و سامان دادنشان می روم. "

خواجه حسینی که پس از ثبت کارنامه موفقش با کاراته ایران در مسابقات جهانی فنلاند هدایت تیم ملی کاراته امارات را بر عهده گرفت و این کشور را برای اولین بار به مدال برنز بخش کومیته تیمی مسابقات قهرمانی آسیا رساند، از حضور مجددش در کاراته امارات نگران نیست: "همیشه هر کجا بوده ام با عشق کار کرده ام و نگاهم مادی نبوده است، چون وقتی کاری رنگ و بوی تجاری به خود بگیرد دیگر کیفیت لازم را نخواهد داشت. پس مطمئن باشید هدف من از حضور دوباره در کاراته امارات مادی نیست بلکه می خواهم در کاراته این کشور تاثیرگذار باشم.

وی در پاسخ به این سئوال که در صورت رفتن به امارات، تکلیف سرمربیگری تیم کاراته ناشنوایان که برعهده بود چه می شود، گفت: در حال حاضر کار هدایت این تیم را محمدرضا واقفی برعهده دارد که کارش مورد تایید بنده است و خودم هم گاهی اوقات به اردوی آنها سر می زنم."

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/14 و ساعت 10:11 قبل از ظهر |
اسامی داوران حاضر اعلام شد


کمیته داوران فدراسیون کاراته در نظر دارد استاژ داوری بانوان را طی روزهای 19 و 20 اردیبهشت ماه برگزار کند که براین اساس اسامی داورانی که واجد شرایط حضور در این استاژ هستند، اعلام شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، براساس اعلام کمیته داوران این استاژ در بخش کومیته و به صورت تئوری و عملی برگزار می شود و داوران آسیایی، ممتاز و RA در آن حضور می یابند.

اسامی داوران دعوت شده به این استاژ بدین شرح است:
داوران آسیایی:
رویا هرمزی، شهناز حسنین، اشرف ندافی، فاطمه پور زمانی، هلن سپاهی، آزاده بهزاد، نسرین روستا زاده، فاطمه مسطوره بک، زهرا دهقان، راضیه عطایی، آزاده عقیلی، معصومه روستا زاده، المیرا گوزل زاده، لمیاء فارسی، نرگس احمدی، جمیله وفایی، نرگس افضلی، راضیه جلیل پور، فریبا سعیدی، لیلا خوشکلام
داوران ممتاز:
رقیه احدی، شبنم قربانی، ملیحه حیدری، زهرا فخاری، فاطمه خالو نجاد، ام البنین مفیدی، فاطمه فلاح، شهره میر حسینی، رقیه عالی، مریم عالی، سپیده خاموشی، معصومه هزار خانی، سحر شمس، ویدا صمدیان، عصمت السادات حسینی، زهرا مومنی، مریم پارسائیان، رزا ضیاء شهابی، شکوفه قبادی، ندا پارسا، نفیسه آقا محمدی، سکینه محرمی، اعظم مجید پور، زهرا کاوندی، نرگس اکبری

اسامی داورانی که از استانهای مختلف دعوت شده اند نیز به ترتیب ذیل است:

مرکزی: زینت السادات الحسینی، زهرا یوسفی، ملیحه نجفی، سپیده آقا جانی
خوزستان: سرور رضایی، سامره داودی، سارا چنگیزی، انیس مویدی، افسون قشقایی
کردستان: سمیه خدامرادی، شهناز شیخ رحمتی، اکرم امین آقایی
کرمان: زهرا زند وکیلی، طیبه امیری، حکیمه کاربخش، الهه صنعتی، فاطمه رحمانیان
زنجان: لیلا جعفری
البرز: سهیلا فاضلی، فاطمه شعبانی، مریم بحری، زهره نیک نژاد، سعیده کشت پور
کرمانشاه: فرانک نظری، مژگان قیطاسی، مهیا امیری، معصومه نظری، کافیه معاذی
خراسان: لیلا عسگری مقدم، عذرا فیضی، نجمه کشاورز، نسرین گل یاور، نصرت زائر ترقی
اصفهان: فهیمه عیدی منش، مهناز برات دستجردی، لیلا نصر
گیلان: معصومه فصیحی، سیما معتمدی، احیا یعقوبی، مریم ابراهیم زاده، فاطمه قاسمی
فارس: مهرنوش همت، رقیه اردشیر نژاد، مریم بهاء الدینی، الهه سادات قائم دوست، آمنه سادات قائم دوست
قزوین: مژگان زرنگار، مریم صفر بالی، افسانه آسیابری، زینب قاسمی، معصومه حسنی
لرستان: فاطمه محسنی زاده، اعظم داوطلب، زهرا مرادجانی، سمانه سپهوند، ماریا دولتشاه
آذربایجان غربی: المیرا گوزل زاده
آذربایجان شرقی: فاطمه نقی زاده، نسرین مصری، پروانه رضائی فرد، یلدا مهدوی، فریده تازه گویان
تهران: مریم اسدی، فاطمه السادات اوصیا، مریم صارمی، نسترن مردانی، ملیکا رهنما
همدان: سولماز خاموشی، طیبه آقا محمدی،زهرا افروخته، آزاده مرادیان، صبا قدمگاهی
یزد: مرضیه سهیلی، فهیمه صحت بخش، زهره زارع، آفاق اژدری، مونا فریور راد
اردبیل: نسرین موسیوند
قم: هاجر عبادی
گلستان: شهناز کریمیان
مازندارن: ماه منیر چراغچی، مهری رمضانی، حدیثه سلطانی، لاله صمدی، آذر رستمی
ایلام: ایلام دارابی
بوشهر: آرزو محمدی.

ضمن اینکه نفرات یاده شده باید به همراه خود لباس داوری داشته باشند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/14 و ساعت 9:30 قبل از ظهر |
گردهمايي مربيان وپيشكسوتان سبك به مناسبت روز معلم وتجليل از استاد در تاريخ 92/2/12 ساعت 9 شب در قلعه قاضي به ميزباني سركار خانم كنيز كبابي . درصورت تمايل به شركت كردن در اين برنامه با حسين رمضاني دبير سبك تماس بگيريد.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/11 و ساعت 11:23 قبل از ظهر |

جناب آقای مهدی صابری


درگذشت دایی عزیزتان . را به شما وخانواده محترم تان صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفرکرده علو درجات طلب می‌کنيم.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/09 و ساعت 1:20 بعد از ظهر |

راه اندازي كلاس تخصصي كاراته براي مربيان ودرجه بالاهاي كاراته استان .

روزهاي فرد : يكشنبه  ؛ سه شنبه ؛ پنجشنبه .  ساعت 20 الي 22

محل تمرين : ميدان ترمينال باشگاه بسيج .


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/09 و ساعت 11:28 قبل از ظهر |

تمرکز انرژی در کاراته ( کیمه )

 

تمرکز و یا کیمه در کاراته عبارت است از تمرکز تمام انرژی بدن در لحظه‌ای که یک تکنیک به خصوص، با هدف تماس پیدا می‌کند. این تمرکز انرژی در اثر ایجاد فشار و آزاد سازی در عضلات خاص، در زمان صحیح و همچنین خروج هوا از ریه‌ها در حالیکه تکنیک تمام و کامل می‌شود، به وجود می‌آید. در صورتی که فشار ناشی از کامل کردن یک تکنیک بیشتر از زمان تعیین شده طولانی شود، "کیمه" آزاد نمی‌شود چرا که کیمه با سرعت تکنیک ارتباط دارد.حرکات کاراته ، قدرت را به سرعت تبدیل می‌کنند، بنابراین هنگامی که ضربه مشت زده می‌شود، این حرکت به تدریج سرعت یافته و در لحظه تماس با هدف، حداکثر سرعت را به خود می‌گیرد. اگر در این لحظه تمام عضلات تحت فشار بوده و تمرکز داشته باشند، تمام نیروی بدن از سرعت به قدرت تبدیل شده و کیمه به دست می‌آید.

هر کسی می‌تواند با استفاده از وزن بدن ضربه مشت یا لگد بزند. این نوع قدرت، نوعی است که همه افراد دارند و در موقعیّت‌های روزمره بکار می‌رود و بسته به فیزیک بدن هر شخص متفاوت است. ولی نیرویی که در تمام تکنیک‌های کاراته به کار می‌رود از ایجاد فشار در عضلات و آزاد سازی آن به وجود می‌آید و لذا بر وزن و سایز بدن متکی نیست.

 هر کس، کوچک یا بزرگ اندام، امکان ایجاد نیرو و قدرت زیادی را دارد اگر یاد بگیرد که از بدن خود به بیان کیمه به زبان سادهطرز صحیح استفاده کند.

در صورت استفاده صحیح از بدن، شخص می‌تواند به نقطه‌ای برسد که در آن بدن می‌تواند به حداکثر بازدهی برای اجرای هر تکنیکی برسد. این نباید با آنچه که شخص فکر می‌کند که بازدهی حداکثر است، اشتباه گرفته شود. انعطاف‌پذیری جهت بدست آوردن حداکثر کشش و انقباض در تمام گروه‌های عضلانی که در حرکات گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند، از اهمیّت زیادی برخوردار است، هرچقدر مسافتی که یک عضله هنگام انقباض و انبساط طی می‌کند بیشتر باشد، سرعت بیشتر شده و در نتیجه قدرت در تکنیک افزایش می‌یابد. بوجود آوردن هماهنگی بسیار حیاتی است به این معنی که انرژی‌ای در یک نقطه بوجود آمده است و قرار است به نقطه دیگری انتقال یافته با انرژی‌ای که در نقطه دوّم تولید شده ترکیب شود، باید به وسیله کاراته کا عملی گردد.

برای توصیف کیمه، می‌توان انرژی پنهان بدن را با انرژی نور خورشید مقایسه کرد. با استفاده از ذره ‌بین، نور جمع آوری شده را می‌توان در نقطه کانون عدسی متمرکز کرد، آن نور متمرکز شده می‌تواند کاغذ، چوب و یا حتی فلز را بسوزاند، ولی قبل از این مقطع، نور دارای قدرت بسیار ناچیزی است.
بنابر‌این تمام اجزا و شرایط یک تکنیک صحیح کاراته مانند قدرت, سرعت, بازدم, مرکز ثقل, تعادل و... را در یک نقطه متمرکز کردن را کیمه می‌نامند.


موفق باشيد+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/09 و ساعت 9:44 قبل از ظهر |

اولين جلسه سبك در تاريخ 92/2/3 در محل باشگاه بسيج بندرعباس باشركت مربيان ومسئولين كميته ها برگزار گرديد . اقاي حسين رمضاني گزارشي از عملكرد سال 91 ارائه دادند . سپس حاضرين درجلسه  نكته نظرات خود را مطرح نمودند ودرمورد تقويم ورزشي و فعاليت درسال جديد تصميماتي گرفته شد . 

حاضرين درجلسه : 

آقايان : محيي شجاعي - ناصر ميرفلاح - حسين رمضاني - حسن زارعي - ميلاد كهنسال - حسين تني - ميثم برزگرپور - مجيد علي بيگي - علي عباسي - محسن اسكندري - محمد حسين پور - فرزاد زارع - مرتضي آردين - عقيل باشتين .

بانوان : صميه كمالي - هاجر كبابي - نداتورنگ - آرزو صادقي - سحر فرهنگيان .

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/04 و ساعت 12:30 بعد از ظهر |

آخرین قوانین کاتا ترجمه استاد محمد علی مردانی

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/02/03 و ساعت 2:2 بعد از ظهر |

اولين جلسه سبك در سال جديد در تاريخ سه شنبه 92/2/3 ساعت 16 عصر          

               سالن كاراته  بسيج ميدان ترمينال

                                       حضور همه ي مربيان واعضاي كميته هاي سبك الزامي است.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/01/31 و ساعت 3:34 بعد از ظهر |
مسابقات انتخابی تیم های ملی نوجوانان و جوانان تیر ماه برگزار می شود

مسابقات انتخابی تیم های ملی نوجوانان و جوانان کاراته ایران در 2 بخش پسران و دختران اوایل تیر ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، رقابتهای انتخابی کومیته دختران روز ششم تیر ماه در سالن کاراته مجموعه ورزشی شهید کبکانیان و مبارزات بخش پسران نیز هفتم تیر ماه در همین محل انجام می پذیرد.

نفرات اول تا سوم مشترک مسابقات قهرمانی کشور که در اراک برگزار شد در رقابتهای انتخابی به میدان می روند. در پایان مسابقات انتخابی، اردوی تیم های نوجوانان و جوانان آغاز می شود.

قرار است، اعضای کادر فنی این تیم ها تا پیش از برگزاری مسابقات انتخابی مشخص شوند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/01/28 و ساعت 10:3 قبل از ظهر |


سركار خانم زهرا فتاح پور از داوران خوب سبك جهت ارتقاء داوري خود عازم شهرستان قزوين شد تادر كلاس ارتقاء كه از طرف فدراسيون كاراته درتاريخ29 و 30 فروردین ماه (پنجشنبه و جمعه هفته جاری) در آن شهرستان برگزار مي گردد شركت كند. براي اين مربي وداور دلسوز آرزوي موفقييت داريم.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/01/27 و ساعت 8:31 قبل از ظهر |

اطلاعيه

سبك شوتوكان JKA استان در نظر دارد  اولين تمرين مربيان ودرجه بالاهاي سبك درسال جديد در تاريخ سه شنبه 27 فروردين ماه برگزار نمايد. لذا ازمربيان وپيشكسوتان وهمه درجه بالاهاي  سبك دعوت مي گردد درتاريخ فوق راس  ساعت 19الي 20/30 در سالن باشگاه برق حضور يابند.           

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/01/24 و ساعت 2:28 بعد از ظهر |

سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س )

تسلیت باد.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/01/24 و ساعت 12:25 بعد از ظهر |

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/01/20 و ساعت 2:52 بعد از ظهر |

ماکی‌وارا تخته‌ای است که برای تمرین ضربه زدن از آن استفاده می‌گردد که موجب محکم ساختن دست‌ها و تقویت مچ‌ها می‌شود. ماکی‌وارا از یک تخته صاف و راست تشکیل شده که قسمت بالای آن، برای ضربه زدن می‌باشد. طول تقریبی تخته از دو تا دو و نیم متر می‌باشد و پهنای آن پانزده سانتیمتر است. بطور سنتی سطح قسمتی که ضربه به آن نواخته می‌شود از یک دسته حصیر یا پوشال تشکیل می‌شد که آنرا با یک طناب بطور محکم در قسمت سر تخته می‌بستند. هم اکنون از لاستیک، اسفنج، برزنت یا چرم نیز بطور گسترده‌ای برای آن قسمت نیز استفاده می‌گردد. هر چیزی که از آسیب‌دیدگی استخوان دست جلوگیری کند می‌تواند در ماکی‌وارا مورد استفاده قرار گیرد.(ماکی‌وارا در لغت به معنای هدف "سیبل" می‌باشد)

استفاده مداوم و پیوسته از ماکی‌وارا موجب پیشرفت در اجرای تکنیک‌های قوی و مؤثر خواهد گشت و بهترین روش برای تجربه کردن تکنیک‌های کاراته بر روی یک هدف واقعی است. تمرین بر روی ماکی‌وارا به ایجاد تمرکز، کنترل عضلانی، کنترل تنفس و سختی و محکمی پوست بندهای انگشت (سیکن) و دیگر نقاط ضربه زننده منجر خواهد شد. از آنجائیکه مهارت و استادی در اجرای تکنیک‌های تمرکزی (تمرکز قدرت در لحظه اصابت) مشکل و دشوار می‌باشد، از این رو بسیاری از اساتید و کارشناسان کاراته بر این باورند، تکنیک کسانی که از ماکی‌وارا استفاده نمی‌کنند دارای قدرت کمتری است.

طریقه ساخت و نصب
چاله‌ای به عمق 50 تا 80 سانتیمتر حفر کنید و انتهای تخته را درون آن قرار دهید بطوریکه ارتفاع سر تخته تا بالای سینه شما باشد. کف حفره را با سنگ، آجر یا ماسه پر کنید. برای محکم کردن ماکی‌وارا، دو تخته در پایین بصورت صلیبی (مانند شکل) نصب کنید. در پایان، حفره را با سیمان پر کنید. سر تخته بدون اعمال فشار خیلی زیاد، بایستی 3 تا 10 سانتیمتر جابجا شود. استفاده از یک تخته خیلی انعطاف‌پذیر بهتر از یک تخته انعطاف‌ناپذیر است. سطح ضربه‌خور را در نزدیک قسمت سر تخته جوری نصب کنید که مرکز سطح آن در ارتفاع، بالاتر از شبکه خورشیدی(سولار پلاکسوس) شما واقع گردد.

طریقه استفاده از ماکی‌وارا
اساساً ماکی‌وارا برای تمرین تکنیک‌های دست به کار می‌رود ولی گاهاً نیز برای تمرین تکنیک‌های پا هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً برای تمرین تکنیک‌های پا از یک ماکی‌وارای دیگر که محکمتر است استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که داشتن فرم خوب، تعادل در اجرا، ایستادن مناسب و چرخش باسن حین اجرای تکنیک لازم و ضروری است. شدت ضربه به قدری باشد که تخته تقریبا به میزان پنج سانتیمتر جابجا شود. در نقطه اصابت ضربه، نفس خود را بیرون دهید و هنگام عقب کشیدن دست نفس بکشید. این تمرین، آموزش خوبی در کنترل تنفس محسوب می‌گردد. در تکنیک‌های دست، دقت کنید که بطور صحیح با بندهای انگشت مشت (سیکن) بطوری که مچ دست صاف باشد، ضربه بزنید. در مراحل اولیه تمرین ماکی‌وارا، دست در هنگام ضربه منحرف می‌شود و کمانه می‌کند که با تمرین مداوم این مشکل حل می‌شود. مبتدیان بایستی این تمرین را با 20 تا 30 ضربه هر دست شروع کنند و به آرامی سطح کار خود را افزایش دهند. تمرین ماکی‌وارا ممکن است منجر به ایجاد جراحت در بعضی از اشخاص گردد. استفاده از ماکی‌وارا برای افراد جوان توصیه نمی‌شود چرا که استخوان‌های آنها هنوز در مرحله رشد و تکامل است. استخوان‌های یک فرد جوان سختی و استحکام کافی برای مقاومت و تحمل فشار وارده حاصل از این نوع تمرین را ندارد.

                                                موفق باشيد

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/01/20 و ساعت 2:30 بعد از ظهر |
استاد کیگو آبه

  استاد آبه درباره كاراته می‌گوید:

احساس من این است كه كاراته امروز تنها به قهرمانی در مسابقات می‌اندیشد و تلاش و آموزش هر كسی در این مسیر كه روزی قهرمان شود قرار گرفته است، در حالی كه این هدف فاصله زیادی با واقعیت كاراته دارد.

اعتقاد من این است كه هدف اصلی كاراته در تمرین مداوم با انگیزه پرورش یك فكر قوی در یك بدن قوی نهفته است چیزی كه در نهایت در تمامی ابعاد اجتماعی مورد بهره‌بردای قرار خواهد گرفت. 

 كاراته يك هنر است كه هدف نهايي‌اش نه جستجوي پيروزي و نه تعيين برنده است. بلكه تلاش براي ارتقا شخصيت از طريق تمرين است .

در كاراته از تمام قسمت‌هاي بدن با تمرين‌هاي پرفشار و منظم استفاده مي‌شود تا بصورت سلاحي قدرتمند و موثر بروز كنند.

كاراته باعث مي‌شود تا بدن از تعادل بيشتري برخوردار شود بطوريكه يك بلوغ حركتي و تعالي در بدن ايجاد مي‌گردد. اين نوع هماهنگي فقط از طريق تمرينات مستمر بدست مي‌آيد كه به دليل تنوع و پيچيدگي‌هاي خاصي كه دارند به شكل يك هنر كامل به حساب مي‌آيد.

تمرينات كاراته در واقع براي تعالي جسم و روح است.                                                                         
                              موفق باشيد
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/01/20 و ساعت 1:13 بعد از ظهر |

ورزش هایی مخصوص زانو درد


یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر انسانی رخ دهد زانو درد است. این مشکل به دلایل مختلف و با توجه به میزان کاری که از آن می کشید رخ می دهد.


 بسیاری از افرادی که روز خود را پشت فرمان خودرو می گذرانند و یا از پله زیاد تردد می کنند دچار مشکلاتی در زانو می شوند. زانو درد می تواند به دنبال خود بیماری های دیگری نیز داشته باشد و به همین دلیل باید آن را جدی گرفت و درمان کرد.
ورزش های متفاوتی وجود دارد که می تواند به شما در کاهش درد زانو کمک کند و یا در شرایطی آن را کاملا بهبود ببخشد.

کشش کف پا و زانو

این نرمش یکی از راحت ترین و همچنین موثرترین ورزش هایی است که می توانید آن را انجام دهید. روی زمین دراز بکشید و هر دو پای خودتان را صاف روی زمین قرار دهید. زانویی که بیشتر درد می کند را خیلی ارام جمع کنید و در این جالت چند ثانیه ای نگه دارید. سپس دوباره آن را به حالت اولیه باز گردانید. این کار را 5 بار با هر پا تکرار کنید.
کشش با دیوار

در این نرمش هر دو زانوی شما فشاری را تحمل می کنند که با گذر زمان می تواند برای آن ها خوب باشد. به دیوار تکیه دهید و سپس به ارامی زانوهای خودتان را تا 30 درجه خم کنید و بعد از 5 ثانیه به حالت اول بازگردید. این کار ورزش یکی از بهترین ها برای درمان زانو درد است.

نرمش با پله

پله شاید برای زانو درد خیلی خوب نباشد اما اگر درست بتوان با ان ورزش کرد می تواند برای درمان آن مفید هم باشد. یک از تشک های مخصوص نیز می توانید برای این ورزش استفاده کنید. یک پله کوتاه پیدا کنید بدون اینکه فشاری به زانوها وارد کنید یک قدم روی پله بگذارید و سپس دوباره به حالت اول بازگردید.

کشش پا
حرکات کششی از جمله بهترین نرمش های مخصوص زانو هستند. به بغل روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را کاملا صاف و روی هم قرار دهید. سپس پای خود را به بالا حرکت دهید و آن را در این حالت نگه دارید. این حرکت را 3 تا 4 بار برای هر پا و به مدت 20 ثانیه تکرار کنید. این نرمش بسیار سخت است و باید استراحت بین هر بار انجام دادن آن داشته باشید. 

                                                                                     موفق باشيد

 

 

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/01/17 و ساعت 3:48 بعد از ظهر |

آغاز سال نو بر شما مبارک باد


سال نو بر همه ورزشکاران بخصوص مسئولین محترم هيئت وسبکها ي کاراته در استان -  قهرمانان  - مربیان -داوران مبارک باد وازخدواندمتعال سال 92را سالي پر از برکت و موفقییت برای همه عزیزان آرزو داریم.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 91/12/27 و ساعت 10:17 قبل از ظهر |

استاژ و ارتقاء داوری بانوان و آقایان- فروردین ماه- قزوین

جهت دریافت برنامه استاژ و ارتقاء داوری که در بخش کومیته و از درجهRA تا ممتاز ملی برگزار می گردد، بر روی فایلpdf کلیک نمایید.


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 91/12/24 و ساعت 1:5 قبل از ظهر |