به همت هیئت کاراته شهرستان بندرعباس طبق برنامه از قبل تعیین شده کارگاه آموزشی کاتا به همراه آموزش داوری کاتا در تاریخ 25/5/1392 از ساعت 17 لغایت 18:30 جهت داوران و مربیان بانوان برگزار گردید که در این استاژ تعداد 17 نفر از داوران و مربیان شرکت کردند ، شرکت کنندگان از سبکهای شوتوکان JKA و SKI و وادروریو و شیتوریو بودند ، در این کارگاه آموزشی استاد پردل رمضانی بنیانگذار کاراته استان و نماینده سبک شوتوکان JKA استان کاتای هیان یوندان و کاتای جیون را برای شرکت کنندگان آموزش دادند که در حین تدریس آقای نبی اله امامدادی دبیر سبک شوتوکان JSKA  به عنوان مدرس داوری توضیحات لازم در زمینه قوانین داوری کاتا به داوران و مربیان را انجام دادند ، بحث قوانین داوری کاتای این جلسه ضوابط و ملاک اخذ تصمیم داوران در مسابقات بود که در حین تدریس کاتا موارد لازم توضیح داده شد ، در ضمن از ساعت 18:30 لغایت 19:40 نیز همین برنامه ها برای آقایان توسط استاد پردل رمضانی و نبی اله امامدادی برگزار گردید که در کلاس آقایان نیز تعداد 23 نفر حضور داشتند . در مجموع تعداد 40 نفر شرکت کننده در این کلاس حضور داشتند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/28 و ساعت 8:6 قبل از ظهر |

Masahiko Tanaka

ماساهيكو تاناكا

عجب مبارزی! عبارتی که نظارگران مسابقاتش بر زبان جاری میساختند. فهم و درکش از کومیته بر تواناییهای وی افزود و از تاناکا سنسی چهره ای فراموش نشدنی بوجود اورد. استاد ناکایاما در وصف او میگوید؛ کمتر کسی را در دنیای کاراته میتوان سراغ داشت که همچون ماساهیکو بطرز ماهرانه دو دست و دو پایش را به حرکت در اورد.
تاناکا سنسی در بیست و چهارم فوریه 1941 در توکیو دیده به جهان گشود. از قهرمانان نامی دیروز ژاپن و مربی بین المللی امروز JKA بشمار می اید. قهرمانی های وی در رقابت های سراسری کاراته ژاپن 1974 و 75 تحسین برانگیز بود. تاناکا دوبار نیز در مسابقات جهانی IAKF به مقام نخست رسید.کتاب مسترینگ کومیته نوشته اوست .
Masahiko Tanaka
 
عجب مبارزی! عبارتی که نظارگران مسابقاتش بر زبان جاری میساختند. فهم و درکش از کومیته بر تواناییهای وی افزود و از تاناکا سنسی چهره ای فراموش نشدنی بوجود اورد. استاد ناکایاما در وصف او میگوید؛ کمتر کسی را در دنیای کاراته میتوان سراغ داشت که همچون ماساهیکو بطرز ماهرانه دو دست و دو پایش را به حرکت در اورد.

تاناکا سنسی در بیست و چهارم فوریه 1941 در توکیو دیده به جهان گشود. از قهرمانان نامی دیروز ژاپن و مربی بین المللی امروز JKA بشمار می اید. قهرمانی های وی در رقابت های سراسری کاراته ژاپن 1974 و 75 تحسین برانگیز بود. تاناکا دوبار نیز در مسابقات جهانی IAKF به مقام نخست رسید.کتاب مسترینگ کومیته نوشته اوستTranslated by Iranian Karate


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/23 و ساعت 1:2 بعد از ظهر |
کاراته کاها از روز سه شنبه وارد اردو می شوند

مرحله سیزدهم اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته از روز سه شنبه هفته جاری 22 مرداد ماه در مجموعه ورزشی شهید کبکانیان تهران آغاز می شود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، کومیته کاهای نوجوان، جوان، امید و بزرگسال ایران زیر نظر کادر فنی خود را برای حضور در مسابقات پیش رو آماده می کنند. این مرحله اردو تا روز 31 مرداد ماه ادامه دارد.

کومیته کاهای کشورمان خود را برای حضور در بازیهای کشورهای اسلامی، مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی جوانان و امیدها در اسپانیا آماده می کند.

تیم های ملی کاراته مردان کشورمان در مرحله قبلی اردو علاوه بر انجام تمرینات فنی و بدنسازی یک دیدار تدارکاتی نیز با تیم های منتخب استانها برگزار کردند تا کادر فنی عیار اردونشینان را محک بزند.

اسامی نفرات حاضر در اردو بدین شرح است:
رده سنی نوجوانان:
وزن منهای 52 کیلوگرم: محمد شاد و رضا عنایتی
وزن منهای 57 کیلوگرم: امیررضا میرزایی و ارشیا دلاور
وزن منهای 63 کیلوگرم: صابر پوریان و امین ساکت
وزن منهای 70 کیلوگرم: صالح اباذری و الیاس محمدزاده
وزن به اضافه 70 کیلوگرم: بهراد تیشه گران و سیدرضا خوشکلام.

رده سنی جوانان:
وزن منهای 55 کیلوگرم: علیرضا شیرصفت و میلاد تیغی
وزن منهای 61 کیلوگرم: دانیال زحمتکش، آرش علی نژاد و علیرضا قاضی
وزن منهای 68 کیلوگرم: شهاب نوروزی و مجید مصطفوی
ون منهای 76 کیلوگرم: مهدی صالحی و علی بهبود
وزن به اضافه 76 کیلوگرم: کوشا تیموری و نیما عزیزخانی

رده سنی امید:
وزن منهای 68 کیلوگرم: دادیار رهنما و علیر اصغر آسیابری
وزن منهای 78 کیلوگرم: محمد اکرام زاده و آروین باقری
وزن به اضافه 78 کیلوگرم: رضا پورمحمد و عماد مژدهی

رده سنی بزرگسالان:
وزن منهای 55 کیلوگرم: وحید حسنی پور و مجید حسن نیا
وزن منهای 60 کیلوگرم: محمد قاسمی و هامون درفشی پور
وزن منهای 67 کیلوگرم: حسین سمندر و سعید احمدی
وزن منهای 75 کیلوگرم: سعید حسنی پور و بهمن عسگری
وزن منهای 84 کیلوگرم: مهدی سلطانی
وزن به اضافه 84 کیلوگرم: ذبیح اله پورشیب و سجاد گنج زاده

کومیته تیمی: حامد زیگساری و ایمان سنچولی نفرات حاضر در اردوی تیم ملی هستند.

براي بهراد عزيز ارزوي موفقيت داريم

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/20 و ساعت 2:58 بعد از ظهر |

کمربند مشکی

تقریبا اکثر کسانی که  برای نخستین روز پا در یک کلاس رزمی می گذارند، به روزی فکر می کنند که در آزمون کمربند سیاه خود شرکت کرده و به دریافت آن نایل می شوند. اما از آنجا که این امر مستلزم سالها تلاش و تمرین است ؛ خیلی از آنان هرگز آن روز رویایی را تجربه نمی کنند. در این شماره  چند راه کار ساده  را به شما معرفی می کنیم که امیدواریم با پیروی از آنها ، مسیر گاها سخت و طاقت فرسایی را که باید تا رسیدن به آن روز موعود پشت سر بگذارید، برایتان تبدیل به مسیری پرماجرا، مفید و خاطره انگیزگردد.

1- برای خود اهداف کوتاه مدت درنظر بگیرید

خیلی از هنرجویان از نخستین روز کلاس فقط به دریافت کمربند سیاه فکر می کنند.این آینده نگری خوب است. اما اگر بیش از اندازه روی آن متمرکز شوید آهسته آهسته انگیزه شما برای ادامه تمرینات کم خواهد شد، چراکه دریافت کمربند سیاه در چند سال آینده اتفاق خواهد افتاد؛ درحالیکه شما برای چند ماه آینده خود نیز به انگیزه نیاز دارید. پس ضمن آنکه دریافت کمربند سیاه را به عنوان یکی از اهداف بلند مدت خود در ذهن دارید؛ به روی اهداف کوتاه مدت مثل دریافت کمربند زرد(یا نخستین درجه در رشته رزمی خود) تمرکز کنید. این هدف خیلی زودتر اتفاق خواهد افتاد و انگیزه شما جهت ادامه کار را دوچندان خواهد کرد.

2- به صدای بدن خود گوش کنید

عده ای از هنرجویا از آنجایی که علاقه فوق العاده ای به ورزش های رزمی دارند، با این هدف که هرچه زودتر مراحل آن را طی کرده و پیشرفت کنند رو به تمرینات شدید می آورند. البته تمرینات سخت بخشی جدایی ناپذیر از هنرهای رزمی است؛ اما تمرین بیش از اندازه نیز نه تنها شمارا به هدفتان نزدیکتر نمی کند بلکه ممکن است باعث آسیب دیدگی شما شده و شما را عملا چندین هفته از تمرینات عقب بیاندازد. به صدای بدن خود گوش کنید و هرگز بیش آنچه که در توانتان است(خصوصا زمانی این تمرینات را خارج از باشگاه و بدون نظارت مربی انجام می دهید) از بدنتان کار نکشید. البته باید مراقب باشید که این موضوع به تنبلی شما منجر نشود! توجه داشته باشید که به موازات اینکه بدنتان از آمادگی بیشتری برخوردار شد، باید نوع و شدت تمرینات را نیز عوض کرده و یا افزایش داد.

3- تکنیک های پایه را جدی بگیرید

خیلی از تکنیک هایی که شما در ماه های نخست می آموزید جزو اصلی ترین و کاربردی ترین تکنیک های رزمی هستند. خیلی از هنرجویان با این تصور که این تکنیکها، تکنیک های ابتدایی و بدردنخوری هستند،این تکنیک ها را جدی نگرفته و مدام برای یادگیری تکنیک های به قول خودشان پیشرفته لحظه شماری می کنند. این تصور اشتباهی است . عمده تفاوت یک کمربند سیاه با مثلا یک کمربند سبز، تعداد تکنیکهایی که آموخته نیست، بلکه میزان مهارتی است که وی نسبت به آن کمربند سبز دارد.مهارت در همان تکنیک هایی که بیشتر آن تکنیک ها را همان هنرجوی کمربند سبز نیز آموخته است!

4- تواناییها و تفاوت های خود را بشناسید

البته در این مورد نقش مربیان بسیار حیاتی است.شما باید متوجه این موضوع باشید که بدن هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است. افراد مختلف به دلایل ژنتیکی ممکن است از توانایی ها و یا ضعف هایی نسبت به دیگران برخوردار باشند.بنابراین هرگز خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و گمان نکنید اگر شما به خوبی فلان هنرجو نمی توانید پاهایتان را 180 درجه باز کنید و یا نسبت به هنرجوی دیگری از قدرت بدنی کمتری برخوردار هستید پس به اندازه کافی برای آنکه به یک رزمی کار تبدیل شوید خوب نیستید. شما باید با کمک مربی و تلاش خوتان به نقاط ضعف و قوت خود پی برده و با استفاده از نقاط قوت و برطرف کردن یا بهبود نقاط ضعف خود تلاش کنید تا نهایت بهره را از توانایی هایتان ببرید که این توانایی ها لزوما قابل سنجش و مقایسه با توانایی های دیگر هنرجویان نیست.

5- همواره برای یادگیری آماده باشید.
دریافت کمربند سیاه پایان راه نیست. اگر از اساتید هنرهای رزمی سئوال کنید، به شما خواهند گفت که دریافت کمربند سیاه تازه اول راه است و هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارند. اگر شما از آغاز به این امر واقف باشید، آنگاه خیلی برای رسیدن به کمربند سیاه عجله نخواهید کرد چراکه می دانید آنجا پایان کار نخواهد بود. به علاوه اگر از روزهای نخست بیاموزید که همواره باید آماده آموختن باشید ، هنگامی هم که به دریافت کمربند سیاه نائل شدید، هرگز مانند بعضی از مربیان دچار این توهم که همه چیز را می دانید نخواهید شد.هم اکنون مربیان زیادی وجود دارند که سالها از زمانی که کمربند سیاه خود را گرفتنه اند گذشته و البته آنان نیز با وجود گذشت سالها، هنوز در همان چند سال پیش خودشان متوقف مانده اند.!
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/20 و ساعت 12:52 بعد از ظهر |


سبكهاي مادر

درحال حاضرسبك هاي مختلف كاراته بالغ برصدهاسبك مي شودكه درواقع بازگشت همه انهابه چهار سبك اصلي ومادر ازسبك هاي كنترلي ويك سبك غیر كنترلي مي باشد. سبك هاي كنترلي عبارتند از:

 1. شوتوكان shoto kan
 2. بنيان گذار: گيچين فوناكوشي (1957-1868)
  شوتو كان يعني؛ خانه شوتو، مكتب شوتو - لقب فوناكوشي ،شوتو، وكان خانه و مكتب وي بود. علاوه بران شوتوكان متعلق به سيستم شوري ته در كاراته است.
 3. شيتوريو shito ryo
 4. بنيان گذار: مابوني كنوا (1952-1889)
  شيتوريو متشكل از دو سيستم ناهاته و شوريته در كاراته مي باشد. شيتو از نام هاي دو استادبزرگ اوكيناوايي گرفته شده است. بدين صورت كه شي از نام ايتوسوانكواستاد مسلم سيستم شوري ته وكلمه توازنام هيگااوناكانريو بنيان گذارواستاد مسلم سيستم ناهاته.
 5. گوجوريو gojo ryo
 6. بنيان گذار: مياگي چوجون(1953-1888)
   گوجوريويعني؛ روش سفت ونرم،كه در اوكيناوا شكل گرفت ومتعلق به سيستم ناهاته در كاراته مي باشد.
 7. وادوريو wado ryo
 8. بنيان گذار: اوتسوكاهيرونوري(1982-1892)
   وادوريو يعني ؛ راه صلح ،روش صلح جويانه .
 9. كيو كوشين كاي kyokushin kai
 10. بنيان گذار: ماسو تاتسو اوياما(1994-1923)
  كيوكوشين كاي، از عناصرمختلفي كه نشأت گرفته از تجربيات اوياما و سبك هاي ديگر است ، به وجود آمد.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/20 و ساعت 11:10 قبل از ظهر |

عید سعید فطر برشما مبارک باد

th

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/17 و ساعت 10:51 بعد از ظهر |

دان 4 مهدي جنابي

دان 2 علي عباسي

دان 1 مهندس روح ا... يگانه


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/15 و ساعت 10:49 قبل از ظهر |

باآرزوی قبولی عبادات شماوعرض تبریک پیشاپیش فرارسیدن عید سعید فطر ،انجمن درتاریخ 14/5/92آخرین برنامه از برنامه های آموزشی ماه مبارک را با استاژ کومیته به مدرسی طاهر کمالی بنحوه احسن بپایان رساند امیدواریم مورد مقبول کلیه هنرجویان ومربیان قرار گرفته باشد.لازم هست بعرض برسانیم برنامه ها شامل 9 برنامه کاتا کومیته وداوری وفریضه افطاری جلسه اونس با قرآن کلاس مشاوره ورزشی بود که در این 9 برنامه طبق آمار گرفته شده بالای 600 نفردر این برنامه ها حضور داشتند.از کلیه مربیان هنر جویان خانواده های محترم ،هیات کاراته استان،هیات کاراته شهرستان بندر عباس،کانون فرهنگی ورزشی بسیج،باشگاه صنعت برق،باشگاه ملوان،باشگاه مخابرات،باشگاه کورآبی،باشگاه فراوش کمال تشکر راداریم.وتشکر ویژه از مدرسان کاتا کومیته وداوری ورییس محترم انجمن شوتوکان j.k.a استان سن سی پردل رمضانی راداریم. oss

تصاوير ديگر را در ادامه مطلب مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/15 و ساعت 10:29 قبل از ظهر |
عصر امروز یکشنبه مسئولین هیئت کاراته به همراه تعدادی از مربیان با بنیانگذار کاراته استان دیدار نمودند.

alt

عیسی امینی،خلیل هیتاوی،حسن شهدوستی،امیر پرویز کلاهی،محمد پارسا،حسین رمضانی و وحید امینی با استاد پردل رمضانی بنیانگذار کاراته استان در منزل ایشان با وی دیدار و گفتگو کردند،این دیداربا اظهارات استاد رمضانی ادامه یافت،سپس مربیان با استاد روزه خود را افطار نمودند.

alt

alt

alt

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/14 و ساعت 8:1 قبل از ظهر |

هشتمین برنامه سبک درتاریخ 12/5/92با کاتا ومدرسی آقاي ناصر میرفلاح برگزار گردید.نفرات شرکت کننده در این استاژ بالای 30 نفر در تمام رده ها بودند.ولازم هست که به عرض برسانیم نهمین وآخرین برنامه سبک در ماه مبارک رمضان با استاژکومیته به مدرسی طاهر کمالی برگزاررخواهد شد.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/13 و ساعت 8:54 قبل از ظهر |

دانستنی های جالب از مردم ژاپن

1- آیا میدانید که دانش آموزان ژاپنی به همراه معلمان خود هر روز مدرسه خود را به مدت 15 دقیقه تمیز میکنند ؟ که منجر می شود به ظهور نسل ژاپنی که فروتن و مشتاق پاکیزگی است .

2- آیا میدانید هر شهروند ژاپنی که سگ دارد یک کیسه مخصوص مدفوع سگ با خود حمل میکند؟ بهداشت و اشتیاق به آن بخشی از اخلاق ژاپنی ها است.

3- آیا میدانید که کارگر بهداشت در ژاپن "مهندس بهداشتی" نامیده می شود و میتواند حقوقی بین 5000 تا 8000 دلار در ماه طلب کند و یک پاک کن موضوع امتحان کتبی و شفاهی است ؟

4- آیا می دانید که ژاپن هیچ منابع طبیعی ندارد و سالانه با صدها زلزله مواجه میشوند اما این جلوی آنها را برای تبدیل شدن به بزرگترین های اقتصاد جهان نگرفته ؟

5- آیا میدانید هیروشیما بعد از افتادن بمب اتم در آن شهر فقط ده سال طول کشید تا به آنچه جنب و جوش اقتصادی قبل از افتادن بمب اتم در آن شهر بود باز گردد ؟

6- آیا می دانید که ژاپن جلوگیری میکند از استفاده از تلفن همراه در قطارها، رستوران ها و اماکن سرپوشیده ؟

7- آیا میدانید دانش آموزان ژاپنی از سال اول تا ششم ابتدایی باید اصول اخلاقی در برخورد با مردم را بیاموزند ؟

8- آیا میدانید ژاپنی ها حتی اگر یکی از ثروتمندترین افراد جهان باشند باز هم هیچ خدمتکاری در خانه ندارند و پدر و مادر مسئول خانه و کودکان خود هستند ؟

9- آیا میدانید از سال اول تا سوم مقدماتی هیچ نوع امتحانی وجود ندارد ؟ چون هدف از آموزش و پروش القای مفاهیم و ساختن شخصیت است و نه امتحان و اجبار .

10- آیا میدانید اگر به یک رستوران در ژاپن بروید ، متوجه خواهید شد که مردم به اندازه ای که نیاز دارند غذا میخورند، بدون هیچ زباله و اصرافی ؟

11- آیا میدانید که میزان تاخیر قطارها در ژاپن حدود 7 ثانیه در سال است ؟ آنها ارزش زمان را درک میکنند و در دقیقه و ثانیه وقت شناس هستند .

12- آیا میدانید کودکان در مدرسه بعد از یک وعده غذایی دندانهای خود را مسواک میزنند و تمیز میکنند ؟ آنها از سنین پایین به حفظ سلامتی خود اهمیت میدهند .

13- آیا میدانید دانش آموزان در ژاپن نیم ساعت طول میکشد تا وعده غذایی خود را تمام کنند به این دلیل که مطمئن شوند غذا به درستی هضم شده ؟ وقتی که درباره این نگرانی ها پرسیده میشود ، آنها میگویند که این دانش آموزان آینده ژاپن هستند !


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/12 و ساعت 10:40 قبل از ظهر |
درتاریخ 11/5/92هیات شهرستان بندر عباس استاژداوری را برای داوران شهرستان برگزار نمود که داوران سبک هم دراین کلاس شرکت داشتند .
1.ناصر میرفلاح2.زهرافتاح پور3.میثم برزگر4.هاجر کبابی(ازمدرسین کلاس بهمراه نبی اله امامدادی)5.طاهرکمالی6.آرزوصادقی7.حسین رمضانی 8 .
حسین تنی 9 .ندا تورنگ .

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/12 و ساعت 9:21 قبل از ظهر |

alt

حضور هنرجویان دختر وپسرسبک در راهپیمایی روز قدس بهمراه هیات کاراته هنر جویان از باشگاههای برق،بابونکی،بسیج،وفوناکوشی، ملوان بودند که دراین روز باحضور خود به پیام بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران لبیک گفتند وحمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام داشتند.

alt

alt

alt

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/12 و ساعت 9:14 قبل از ظهر |

alt

باسلام وخداقوت هفتمین برنامه سبک ضیافت افطاری بود که در تاریخ دهم مردادماه درسالن کاراته کانون فرهنگی ورزشی جوانان بسیج بندر عباس باهمکاری انجمن شوتوکان j.k.Aاستان وکانون بسیج برگزار کرد.

این برنامه شامل قراءت قران توسط هنرجویان باشگاه بسیج وقاری محترم کشوری جناب حسین خالقی،کلاس روانشناسی توسط دکتر هاشمی،سخنرانی سرهنگ مصطفی کشاورز،وجناب عیسی امینی،وبرگزاری نماز جماعت مغرب وعشاء صرف افطاری واهداء جوایزبرسم یاد بود به تنی چند از شرکت کنندگان پایان یافت .ودر پایان از کلیه دست اندر کاران کمال تشکر را داریم .1-کانون بسیج 2-انجمن شوتوکان 3-هیات کاراته استان وشهرستان بندر عباس 4-هیات جودو استان.وتشکر ویژه از مهندس روح ا... یگانه که سهم بسزایی در برپایی این مراسم راداشتندوسر کار خانم فتاح پور مربی کاراته بانوان کانون بسیج که کمال همکاری را داشتند.

alt

alt

alt

alt


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/12 و ساعت 9:12 قبل از ظهر |
باسلام وآرزوی قبولی طاعات وعبادات شما عزیزان وعرض تسلیت بمناسبت شهادت بزرگ مرد عالم حضرت علی (ع) آن شیر خدابرشما شیعیان آنحضرت.انجمن شوتوکان استان ششمین برنامه خودرا مثل برنامه های قبل با حداکثری شرکت کننده برگزار کرد .ششمین برنامه ودومین جلسه داوری دراین ماه مبارک زیر نظر جناب آقاي محیا شجاعی وسرکار خانم هاجر کبابی وحضور اکثر هنرجویان وداوران برگزار گردید .انشاالله که این برنامه هامفید واقع گردد.
کمال تشکر از همه عزیزان راداریم.خسته نباشید.os

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/10 و ساعت 12:6 بعد از ظهر |

با سلام وقبولی طاعات وعبادات شما عزیزان :
درتاریخ 2/5/92استاژ کاتا سبک از برنامه های آموزشی سبک در ماه مبارک رمضان به مدرسی برادران حسین تنی و میلاد کهنسال از قهرمانان کاتا و عضو باشگاه برق در سوپر لیگ کاراته کشور برگزار گردید که این استاژ بیشترین شرکت کننده را داشت 75 نفر شر کت کننده در استاژ کاتا امروز جالب ودیدنی بود، نحوه برگزاری این استاژ هم در نوع خود خاص بود .با این حال که شرکت کنندگان همه روزه بودند ولی چنان خوب وبا پشتکار تمرین را ادامه دادندکه زیبا یی خاص را به این برنامه داده بود.از کلیه عزیزان شرکت کننده ومربیان آنها تشکر وقدر دانی میشود.

بقيه عكسها در ادامه مطلب ببينيد


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/05/03 و ساعت 1:7 قبل از ظهر |

فراگیری کاتای تکی شودان برای اخذ کمربند قهوه ای و ارتقا به رده ی کیو ۳ - ۲ و ۱ الزامی می باشد. در این پست هنرجو میتواند با دنبال کردن مسیر کاتای تکی شودان ، در فراگیری آن راحت تر بوده و ضمن آشنایی با چگونگی اجرای کاتا ، با نام تکنیک هایی که به رده ی وی مربوط است آشنا و آنها را فرا بگیرد.

در این رده انتظار میرود هنر جو تمام تکنیک هایی را که در گذشته آموخته است، بتواند به نحو احسن اجرا نماید.

http://www.ckam.ch/imageskatas/Planche%20Tekki%20Shodan.jpg

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/31 و ساعت 12:26 بعد از ظهر |

به اطلاع افراد ذيل مي رساند براي دريافت احكام خود به دبير سبك آقاي حسين رمضاني مراجعه كنند.

دان 3=حسین تنی،هاجر کبابی،صمیه کمالی،میلاد کهنسال،امان اله افسری،_دان2=اسما میر حسینی،کوثر خسروانی،سمانه بنی اسد،نداتورنگ،ستایش حیدری،شیواپارسا،الهام باوقار،حسن زارعی،علی عباسی،بنیامین صحافی ،زینب استوار،_دان 1=محمد حسین احترامی،محمد امین احترامی،امیر آچاق،فرزاد میر حسینی،محمد امین صادقی،پرهام معتمدی،موسی صادقی،ابولفضل کشاورز،محسن زارعی،محمد پیشدار،محمد مهدی اسدی،فرزین بتوراک،عباس مرادی،مهشید سلیمانی،فاطمه پیشدار،محدثه مرادی،زهرا سلیمانی،آتنا پارسا،مریم عباسی،عاطفه عطایی،المیراصوفی،یاسمن غلامشاهی،زهرا برفی زاده،سما شهدوستی،معظمه امام رضا،نگین پیشدار،مطهره موسی پور،محدثه موسی پور،زهرا نوروز زاده،فاطمه راهویی،پرنیاآشیان،افراد فوق الذکر احکام آنها آماده تحویل میباشد.جهت تحویل گرفتن به شماره 09175074200تماس حاصل فرمایند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/31 و ساعت 8:24 قبل از ظهر |
شرایط سنی و وزنی شرکت کنندگان لیگ های کاراته اعلام شد

سازمان لیگ فدراسیون کاراته شرایط سنی و وزنی شرکت کنندگان در لیگ های کاراته بانوان و آقایان را اعلام کرد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، بر این اساس در بخش کومیته رده سنی بزرگسالان بانوان و آقایان داشتن حداقل سن 18 سال تمام(متولدین 31/6/74 به قبل) و در بخش کاتا حداقل 16 سال تمام(متولدین 31/6/76 به قبل) اعلام شده است.

در لیگ آینده سازان برای دختران و پسران در بخش کومیته سنین 16 و 17 سال(متولدین 1/7/74 لغایت 31/6/76) و در بخش کاتا حداقل سن 14 سال(متولدین 1/7/74 لغایت 31/6/78) است.

در لیگ جوانه ها هم در بخش کومیته گروه سنی 13 تا 15 سال(متولدین 1/7/76 لغایت 31/6/79) و در بخش کاتا حداقل سن 10 سال (متولدین 1/7/76 لغایت 31/6/82) می باشد.

شرایط وزنی هم به شرح ذیل است:
در بخش بانوان: سوپرلیگ و لیگ برتر (50-،55-،61-،68-و68+کیلوگرم)+ 2 نفر آزاد
لیگ آینده سازان(45-،48-،53-،59-و59+کیلوگرم)
لیگ جوانه ها(40-، 43-، 47-،54- و 54+کیلوگرم)

در لیگ آقایان: سوپر لیگ و لیگ برتر(55-،60-،67-،75- و 84-کیلوگرم) + 2 نفر آزاد
لیگ آینده سازان(50-،55-،61-،68-و76-کیلوگرم)
لیگ جوانه ها(42-،47-،52-،57-و63-کیلوگرم)

زمان ارسال فرم اعلام آمادگی در لیگ های کاراته تا پایان وقت اداری 6/5/92 تمدید شده و پس از مهلت تعیین شده تیمی پذیرش نخواهد شد.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/30 و ساعت 2:1 بعد از ظهر |

باقبولی طاعات وعبادات همه روزه داران عزیز

امروزتاريخ 92/4/29 هم سبک برنامه استاژ کومیته را با تدریس مهدی جنابی دنبال کرد که از برنامه های آموزشی ماه مبارک بود همچنان این برنامه ها بمثال ماه مبارک رمضان سرشار از آموزش ویادگیری بوده است .انشالله تعالی سبک توانسته باشد درخواست های عزیزان هنر جویان ومربیان آنهارا ادا کرده باشد.جالبه كه تا الان آمار این کلاسها همه بالای 60 نفر وبیشتر بوده که استقبال خوبي از اين برنامه ها بعمل آمده. علاوه برسبک برگزار کننده از سبکهای دیگرحضوری فعال در این برنامه ها داشتند كه از همه این عزیزان صمیمانه تشکر میشود .وهمچنین از سن سی پردل که در تمامی این برنامه ها در کنار این عزیزان وپا به پا آنها حضور داشتندکمال تشکر وقدر دانی میشود.واز آقای جنابی بخاطر زحمات زیادی که امروز متحمل شدند تشکر میشودانشاالله همه مربياني كه با تدريس خوبشان سبك را ياري مي كنند  همیشه در سایه پروردگار سربلند وپیروز باشند.همچنین جناب  اقاي محیا شجاعی رییس هیات کاراته شهرستان بندرعباس از حضور خوب ایشان هم ممنونیم.

تصاوير در ادامه مطلب ببينيدادامه مطلب
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/30 و ساعت 1:24 بعد از ظهر |
آشي ساباكي : جابجايي پاهانام دیگر: انسوکو

تعریف: انواع جابجایی پا و بدن از قبیل راه رفتن، چرخش، تغییر جهت، لیز و...

هدف: انواع حرکات پا به منظور تنظیم فاصله با هدف یا حریف که بتوان در بهترین وضعیت دفاعی و هجومی قرار گرفت.

تقسیم بندی آشی ساباکی:

 • اوی آشی
 • یوری آشی
 • سوگی آشی
 • ماواری آشی
 • فومی کومی آشی
 • توبی آشی

اجزای آشی ساباکی و نحوۀ اجرا:

1) اوی آشی: قدم بلند (یک قدم به جلو)

تعریف: حرکت به جلو

هدف: نزدیک شدن به حریف (هدف) با برداشتن یک گام بلند (پای عقب به جلو می رود) از فاصله نسبتاً متوسط

انواع حرکت: اوی زوکی، اوی گری، اوی اوکه و...

نحوۀ اجرا:

اول پای عقب به سمت پای جلو (پای محور) که روی زمین قرار گرفته و ثابت است، حرکت می کند و ضمن گذر از پای محور جلوی آن (بدن) قرار می گیرد. در حقیقت یک قدم به جلو گزارده می شود و به حریف از فاصله متوسط حمله می شود.

اگر این حرکت برعکس انجام شود یعنی پای جلو به عقب برود به آن آتویاکوتای گویند.

اگر قدم به جلو گزاردن به حالت طبیعی و معمولی و راه رفتن باشد، آن را آیومی اشی به معنی قدم های کوتاه نامند، ضمن اینکه کوآشی و اروکو هم گفته می شود.

2) یوری آشی: لیز خوردن (سُریدن)

تعریف: طی کردن فواصل به وسیله سُر دادن پا و بدن به جهت ها

هدف: دور شدن از حریف و یا نزدیک شدن به وی از فواصل کوتاه به وسیله سُر دادن پاها به جهات مختلف و یا حمله به حریف از فاصله کوتاه و نزدیک (نام دیگر: سوری کومی)

اجزای یوری آشی و نحوۀ اجرا:

 • مای آشی، مای یوری آشی: لیز پای جلو (پای عقب ثابت) به جلو
 • مای آشی، اوشیرو یوری آشی: لیز پای جلو (پای عقب ثابت) به عقب
 • اوشیروآشی، مای یوری آشی: لیز پای عقب (پای جلو ثابت) به عقب
 • اوشیروآشی، مای یوری آشی: لیز پای عقب (پای جلو ثابت) به جلو
 • مای آشی، یوکویوری آشی: لیز پای جلو (پای عقب ثابت) به سمت پهلوی موافق خودش
 • مای آشی، گیاکو یوکو یوری آشی: لیز پای جلو (پای عقب ثابت) به سمت پهلوی مخالف خودش
 • اوشیروآشی، یوکو یوری آشی: لیز پای عقب (پای جلو ثابت) به سمت پهلوی موافق خودش
 • اوشیروآشی، گیاکو یوکو یوری آشی: لیز پای عقب (پای جلو ثابت) به سمت پهلوی مخالف خودش

3) سوگی آشی: پای پیروی کننده (قدم دوبل)

تعریف: تنظیم فاصله جلو و عقب با حریف به وسیله حرکت پای عقب از فاصله نسبتا دور

هدف: حمله به هدف از فواصل دور و یا دور شدن زیاد از حریف (بدون تعویض پا در گارد)

اجزاء سوگی آشی و نحوۀ اجرا:

 • · مای (شومن): جلو
 1. پای عقب به سمت پای جلو (محور) حرکت کرده و پشت پای محور قرار می گیرد و سپس پای محور به سمت جلو حرکت کرده و به حریف نزدیک می شود (فاصله کوتاه تر)
 2. پای عقب به سمت پای جلو (محور) حرکت کرده و پهلوی (جنب) پای محور قرار می گیرد و سپس پای محور به سمت جلو حرکت کرده و به حریف نزدیک می شود (فاصله نسبتاً متوسط)
 3. پای عقب به سمت پای جلو (محور حرکت کرده و جلوی پای محور قرار می گیرد و سپس پای محور به سمت جلو حرکت کرده و به حریف نزدیک می شود (فاصله بسیار دور)

تذکر: کاربرد این حرکت برای فواصل دور است که با حریف فاصله زیادی وجود دارد و می بایست ریسک کرده و برای گرفتن امتیاز به وی حمله کرد و امتیاز گرفت یا ضربه زد. حمله در این داچی خطر ریسک پذیری دارد و می بایست در مواقع اجرای فن پوشش دفاعی کاملی برای خود در نظر گرفت.

 • · اوشیرو (کوتای- آتو): عقب

اگر حرکات پا در مای سوگی آشی برعکس انجام شود یعنی پای جلو به عقب رفته (پای عقب که پای محور است ثابت باشد) و سپس پای محور حرکت خود به عقب را شروع کند و فاصله خود را از حریف دور کند و به محوطه ایمن برود.

این مرحله مشابه حرکت به جلو شامل سه بخش پای جلو، جلوی پای عقب و یا کنار آن و یا پشت آن قرار گیرد.

پهلوها (یوکو)

 • · هیراکی آشی (کوزا آشی): قدم دوبل به پهلو

این جابجایی پا برعکس ریوکو یوری آشی، پای حرکت کننده به سمت مخالف جهت خود و به سمت پای محور حرکت می کند و جلو یا عقب پای محور قرار می گیرد. به عنوان مثال در سیکو داچی یا نای هانچین داچی پای راست به سمت چپ حرکت کرده و جلو یا پشت پای چپ (محور) قرار گرفته و سپس پای چپ به سمت چپ می رود و در داچی جدید قرار می گیرد. (اگر این عمل رو به جلو صورت گیرد همان سوگی آشی است). هیراکی آشی بیشتر در کاتاها و یا مبارزات واقعی اجرا می شود.

 • · یوری سوگی: لیز خوردن و حرکت دوبل

هدف از اجرای این حرکت نزدیک شدن از فواصل بسیار دور به حریف است. خصوصاً وقتی که حریف در مبارزه قرار می گیرد و خود را دور می کند.

نحوۀ اجرا:

پای جلو در مرحله اول لیز به جلو خورده (مای یوری آشی) سپس پای عقب در ادامه حرکت به جلو می رود (بدون توقف) و در محدودۀ پای جلو قرار می گیرد و سپس پای محور به جلو رانده شده و در گارد و داچی جدید قرار می گیرد. در حرکت یوری سوگی مانند سوگی آشی جهت بدن و داچی (چپ- راست) تغییر نمی کند.

 4) ماواری آشی: چرخش بدن با پا

تعریف: هرگونه چرخش بدن و تغییر جهت در هر زاویه ای را گویند.

هدف: اهداف و نقاط مورد نظر حریف را عوض کردن

نحوۀ اجرا: می توان پای جلو را به پهلوی مخالف گزارده و با یک چرخش تغییر جهت 360 درجه داد و یا این کار را با پای عقب اجرا کرد (بیشتر برای کاتا مقدور است). با پا رفتن به زوایای 45 درجه یا بیشتر به پهلوها تغییر جهت و تغییر زاویه و وضعیت دادن.

انواع چرخش:

 • چرخش 360 درجه از چپ یا راست (کایتن)
 • چرخش 180 درجه از چپ یا راست
 • چرخش 90 درجه از چپ یا راست
 • چرخش 45 درجه کمتر از چپ یا راست
 • تغییر جهت به وسیله حرکت و جابجایی پای جلو از جلو

 5) فومی کومی آشی: کوبیدن پا به زمین

در این مرحله پاها به اشکال مختلف و در زاویه های دلخواه به جلو یا پهلو حرکت کرده و با کوبیدن کف پای جلو به زمین از شدت آن و صدای زیادی که در تاتامی تولید می کند برای ترساندن حریف و مرعوب کردن وی می توان بهره گرفت. ضمن اینکه حرکت فومی کومی آشی باعث تقویت روحیه مجری هم خواهد شد و به تقویت روحیه مبارز کمک خواهد نمود و با نیرو گرفتن از سطح زمین تکنیک و یا ضربه قوی تر هم خواهد شد.

 6) توبی آشی: جهش و پرش

در این حالت هرگونه پرش و ضربه به جلو، عقب، پهلوها را به صورت لگدهای دورانی، شلاقی و... را دربر می گیرد.

الف) طی کردن فاصله زیاد با حریف به وسیله پرش های بلند در هوا (توبی)

ب) جهش های کوتاه (توبی کومی) و نزدیک شدن به حریف

موفق باشيد.


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/29 و ساعت 12:17 بعد از ظهر |
برنامه های سبک همچنان در ماه پر خیر وبرکت ادامه دارد
سومین برنامه که در تاریخ 26/4/92درسالن اختصاصی کاراته شهید سام برگزار گردید استاژ داوری برای هنر جویان مسابقه دهند بود که آقای محیا شجاعی وخانم هاجر کبابی اداره این کلاس را بر عهده داشتند.لازم هست که آمارشرکت کنندگان بالای 60 نفر بودند از باشگاههای مختلف وسبک های مختلف که از کلیه این عزیزان کمال تشکر راداریم ونمایندگان سبکهای s.k.i و وادوکای.نمایندگان بانوان سبکها هم در این کلاس حضور داشتند سر کار خانم درویش،سر کار خانم پریزاده،سر کار خانم فتاح پور .از همه این عزیزان مجددا تشکر وقدر دانی میگردد.

بقيه عكسها در ادامه مطلب ببينيد
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/29 و ساعت 9:27 قبل از ظهر |

پرتوی بر مفاهیم اصول مربیگری

مهمترین و ضروری ترین شرط تعلیم و تعلم برخورداری از خلوص نیت است . در نظر دین مبین اسلام ارزش عمل را کمیت و مقدار آن معلوم نمی کند، بلکه آنچه که اهمیت دارد قصد و نیت است . یک مربی نباید بخاطر منافع مادی یا برای کسب مقام دنیوی و دیگر مقاصد بی ارزش زحمات خود را بی اعتبار سازد. از اساسی ترین شرایط مربی برخورداری از صلاحیت علمی و اخلاقی است.

« کاراته بمعنی هنر جنگیدن با دست خالی می باشد

پیدایش کاراته از جزیره اوکیناوا آغاز گردیده است ، این جزیره قبل از جنگ چین وژاپن متعلق به کشور چین بود که با پیروزی ژاپن در جنگ ، متعلق به کشور ژاپن گردید.کاراته از سال 1912 بطور نظام مند از کشور ژاپن به جهان معرفی شد

کاراته دارای چهار سبک اصلی می باشد که سایر سبک ها نشأت گرفته از این چهار سبک می باشند.

- شوتوکان (مکتب شوتو، کاج های لرزان) :بنیانگذار (مرحوم گی جین فوناگوشی)

- وادوریو (راه صلح ، راه هماهنگی):بنیانگذار (مرحوم هیرونوری اوتسوکا)

- شیتوریو (نام دو استاد بزرگ، ایتوسو و هیگا اونا): بنیانگذار (مرحوم کنوا مابونی)

- گوجوریو ( روش سفتی ، نرمی): بنیانگذار (مرحوم چوجون میاگی

«ترتیب آداب و شروع کلاس»

1.شومنی ری ( احترام استاد و شاگردان به روبرو)

2.اٌتاگانی ری ( احترام متقابل استاد و شاگردان)

3.سِن سِی نی ری ( احترام شاگردان به استاد) این آداب به صورت سي زا ( نشسته ) انجام می شود

اعداد ژاپنی از 1 تا 10: ایچی نی – سان – شی – گو – روکو – شی چی – هاچی – کیو – جو

 

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/26 و ساعت 10:56 قبل از ظهر |

چند راهنمائی به هنرآموزان عزیز کاراته

۱. مريد ومطيع استاد خود باشيد تا از كجروي واشتباه مبرا شويد .

۲. تمرينات كاراته را پيوسته ومنظم انجام دهيد ودر فراگيري شكيبا و صبور باشيد هر تكنيك ميبايست در سير تكامل خود به پختگي لازم برسد واين مستلزم زمان است.

۳ . آموزشهاي خود را به ( كيهون . كاتا . كوميته و بدنسازي ) تقسيم بندي نمائيد واز هيچكدام غفلت نكنيد .

۴. هر جلسه از استاد خود موضوعاتي كه غير قابل درك ويا مبهم بوده بپرسيد ودر مورد آنها عميقا" فكر كنيد .

 ۵. اخلاق خوب . قلب مهربان . دست ياري دادن . پشتكار و جسارت داشته باشيد

۶. هميشه از اساتيد گذشته خود به نيكي و انصاف ياد كنيد انها به گردن همه شاگردان خود حق پدري دارند.

۷. خودخواهي وتكبر بلاي جان ورزشكاران و قهرمانان است برتري خود را در انسان بودن وقابليتهاي معنوي و فني وتوانائي در اجراي كاراته بالا ببريد .

۸. سعي كنيد كمتر حرف بزنيد وبيشتر كار كنيد . در عمل خود را نشان دهيد نه ادعا .
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/23 و ساعت 12:25 بعد از ظهر |

مرحله دوم اردوی تیم کاراته نوجوانان در مازندران

مرحله دوم از اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته نوجوانان ایران در بخش پسران 25 تیر ماه در مازندران آغاز می شود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، این مرحله اردو به میزبانی سبک شیتوریو ایتوسوکای مازندران در این استان برگزار می شود و تا دوم مرداد ماه هم ادامه دارد.

نفرات حاضر در این اردو به شرح ذیل هستند:
نوجوانان:
وزن منهای 52 کیلوگرم: محمد شاد از گیلان و رضا عنایتی از ماندران
وزن منهای 57 کیلوگرم: امیررضا میرزایی از قزوین و ارشیا دلاور از تهران
وزن منهای 63 کیلوگرم: صابر پوریان از آذربایجان غربی و امین ساکت از آذربایجان شرقی
وزن منهای 70 کیلوگرم: صالح اباذری از مرکزی و الیاس محمدزاده از گیلان
وزن به اضافه 70 کیلوگرم: بهراد تیشه گران از هرمزگان و سیدرضا خوشکلام از گیلان.

براي اقا بهراد ازخداوند ارزوي سلامتي وموفقيت داريم

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/23 و ساعت 10:55 قبل از ظهر |


دومین برنامه ماه مبارک با استاژ کومیته دنبال شد در این استاژ که آقای شهدوستی مدرس بودند 52 نفر شرکت کننده داشت که در پایان طبق نظر سنجی انجام شده از هنرجویان رضایت کامل را داشتند وخواهان دعوت مجدد از ایشان را داشتند.انشاالله که برنامه های ماه مبارک رمضان به برکت این ماه عزیز برای کلیه فعالین سبک مفید واقع گردد. انشالله

به تمامي عزيزاني كه در اين استاژ شركت كردند خسته نباشيد ميگيم.


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/23 و ساعت 8:29 قبل از ظهر |alt

بهراد تیشه گران پس از موفقیت در اولین مرحله اردوی تیم ملی ، در روز 21 تیرماه ، به هنگام ورود به بندرعباس مورد استقبال پردل رمضانی بنیانگذار کاراته استان ، عیسی امینی و خلیل هیتاوی رئیس و دبیر هیأت کاراته استان ، محیا شجاعی رئیس هیئت کاراته بندرعباس و حسین رمضانی از مربیان استان قرار گرفت.\


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/22 و ساعت 3:13 بعد از ظهر |

ایان اردوی نخست نوجوانان و جوانان؛
6 کومیته کا کنار گذاشته شدند

نخستین مرحله از تمرینات آماده سازی تیم های نوجوانان و جوانان کاراته ایران به پایان رسید که در جریان آن 6 کومیته کا از جمع اردونشینان کنار گذاشته شدند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، چهارشنبه شب و پس از مراسم افطار؛ بنابرتصمیم کادر فنی یکدوره رقابت انتخابی درون اردویی بین نفرات حاضر و در حضور "محسن آشوری" دبیر فدراسیون کاراته برگزار شد که در پایان در بخش نوجوانان "محمد حسن زاده" از البرز و "حسین صفرنژاد" از گیلان و در رده سنی جوانان "مصطفی مهدی پور" از گیلان، "رامین قراگوزلو" از البرز، "مهدی پاکزاد" از مازندران و "مهدی حسینی" از آذربایجان شرقی با شکست برابر حریفان، شانس ادامه حضور در اردوهای تیم ملی را از دست دادند.

اسامی نفرات حاضر در اردوهای آینده تیم های نوجوانان و جوانان بدین شرح است:
نوجوانان:
وزن منهای 52 کیلوگرم: محمد شاد از گیلان و رضا عنایتی از ماندران
وزن منهای 57 کیلوگرم: امیررضا میرزایی از قزوین و ارشیا دلاور از تهران
وزن منهای 63 کیلوگرم: صابر پوریان از آذربایجان غربی و امین ساکت از آذربایجان شرقی
وزن منهای 70 کیلوگرم: صالح اباذری از مرکزی و الیاس محمدزاده از گیلان
وزن به اضافه 70 کیلوگرم: بهراد تیشه گران از هرمزگان و سیدرضا خوشکلام از گیلان

جوانان:
وزن منهای 55 کیلوگرم: علیرضا شیرصفت از فارس و میلاد تیغی از تهران
وزن منهای 61 کیلوگرم: دانیال زحمتکش از گیلان، آرش علی نژاد از مازندران و علیرضا قاضی از قم
وزن منهای 68 کیلوگرم: شهاب نوروزی از مرکزی و مجید مصطفوی از زنجان
ون منهای 76 کیلوگرم: مهدی صالحی از فارس و علی بهبود از مازندران
وزن به اضافه 76 کیلوگرم: کوشا تیموری و نیما عزیزی هردو از تهران

برای بهراد آرزوی موفقیت وبرای مربیان بهراد آرزوی سلامتی میکنیم


+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/22 و ساعت 2:43 بعد از ظهر |

فروشگاه خرید اینترنتی

اولین برنامه آموزشی ماه مبارک رمضان با استاژ کاتا استارت خورد
در تاریخ 19/4/92سبک اولین برنامه آموزشی ماه مبارک را با استاژ کاتا شروع کرد که در این استاژ 56 نفر در تمامی رده ها از باشگاههای کانون بسیج ،کمپ بهارستان ،بابونکی،امید فردا در سالن اختصاصی کاراته شهید سام رمضانی برگزار گردید.از تمامی شرکت کنندگان ومربیان باشگاههای مربوطه کمال تشکر راداریم .لازم بذکر میباشد شنبه مورخ 22/4/92در همین مکان وهمین ساعت استاژکومیته برگزار میشود.همراه داشتن دستکش الزامیست.   ا

فروشگاه خرید اینترنتی

تصاویر درادامه مطلب ببینید

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/22 و ساعت 2:38 بعد از ظهر |

ﮔﯿﺎﻫﺎﻥ ﺿﺪ ﭘﯿﺮﯼ !
ﻓﺮﺁﯾﻨﺪ ﭘﯿﺮ ﺷﺪﻥ ﺳﻠﻮﻝ ﻫﺎ ، ﺍﺗﻔﺎﻗﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﺗﺤﺖ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ، ﺍﻣﺎ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺍﯾﻦ ﻓﺮﺁﯾﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﺎﺧﯿﺮ ﺍﻧﺪﺍﺧﺖ .
ﻣﻮﺍﺩ ﻏﺬﺍﯾﯽ ﮐﻪ ﺣﺎﻭﯼ ﺁﻧﺘﯽ ﺍﮐﺴﯿﺪﺍﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ ، ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﻭﯾﮋﮔﯽ ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﻓﺮﺩ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ . ﺁﻧﺘﯽ ﺍﮐﺴﯿﺪﺍﻥ ﻫﺎ ﻋﻠﯿﻪ ﺭﺍﺩﯾﮑﺎﻝ ﻫﺎﯼ ﺁﺯﺍﺩ
ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺭﻭﻧﺪ ﭘﯿﺮﯼ ﺳﻠﻮﻝ ﻫﺎ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ .
ﻧﺎﻡ ﮔﯿﺎﻫﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺁﻧﺘﯽ ﺍﮐﺴﯿﺪﺍﻥ ﺩﺍﺭﻧﺪ :
ﭼﺎﯼ
ﺍﺯ ﻣﯿﺎﻥ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻧﻮﺷﯿﺪﻧﯽ ﻫﺎ ، ﭼﺎﯼ ﺑﺨﺼﻮﺹ ﻧﻮﻉ ﺳﺒﺰ ﺁﻥ ﺑﻌﻠﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻣﻘﺎﺩﯾﺮ ﻓﺮﺍﻭﺍﻧﯽ ﺍﺯ ﺁﻧﺘﯽ ﺍﮐﺴﯿﺪﺍﻧﺘﻬﺎﯼ ﺿﺪ ﭘﯿﺮﯼ ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ .
ﺟﯿﻦ ﺳﯿﻨﮓ
ﻧﺎﻡ ﻣﻮﺍﺩ ﻏﺬﺍﯾﯽ :
ﺁﻟﻮ ﺧﺸﮏ ، ﻫﻠﻮ ، ﮐﺸﻤﺶ ، ﻣﻮﯾﺰ، ﺗﻮﺕ ، ﺗﻤﺸﮏ ، ﺗﻮﺕ ﻓﺮﻧﮕﯽ ، ﮔﯿﻼﺱ ، ﮐﯿﻮﯼ ، ﮔﺮﯾﭗ ﻓﻮﺭﻭﺕ ، ﺳﯿﺮ ، ) ﺳﯿﺮ ﺣﺎﻭﯼ ﺁﻧﺘﯽ
ﺍﮐﺴﯿﺪﺍﻧﺘﻬﺎﯼ ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻧﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎﺕ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺍﺯ ﺳﺮﻃﺎﻥ، ﺍﺧﺘﻼﻻﺕ ﻣﻐﺰﯼ ﻧﺎﺷﯽ ﺍﺯ ﭘﯿﺮﯼ ﻭ ﺍﻧﺴﺪﺍﺩ ﺷﺮﯾﺎﻧﻬﺎ
ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﻧﻤﺎﯾﺪ. ﻣﺼﺮﻑ ﯾﮏ ﺣﺒﻪ ﺳﯿﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ﺑﺼﻮﺭﺕ ﺧﺎﻡ ﯾﺎ ﭘﺨﺘﻪ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﯿﺎﺯ ﺍﯾﻦ ﺁﻧﺘﯽ ﺍﮐﺴﯿﺪﺍﻧﺘﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﺪﻥ ﻣﯽ ﺭﺳﺎﻧﺪ. (
ﮔﻞ ﮐﻠﻢ ، ﮐﻠﻢ ﺑﺮﻭﮐﺴﻞ ، ﺍﺳﻔﻨﺎﺝ ، ﮐﻠﻢ ﺑﺮﻭﮐﻠﯽ ، ﻓﻠﻔﻞ ﻗﺮﻣﺰ ، ﭘﯿﺎﺯ
ﺣﺪﺍﻗﻞ ﺩﻭ ﯾﺎ ﺳﻪ ﻭﻋﺪﻩ ﺩﺭ ﻫﻔﺘﻪ ﻣﺎﻫﯽ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ. ﻫﻤﻪ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻣﺎﻫﯽ ﻫﺎ ﻣﻔﯿﺪﻧﺪ ﺍﻣﺎ ﻣﺎﻫﯽ ﻫﺎﯼ ﭘﺮﭼﺮﺑﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻣﺎﻫﯽ ﺁﺯﺍﺩ ، ﺧﺎﻝ ﻣﺨﺎﻟﯽ ،
ﺳﺎﺭﺩﯾﻦ، ﺷﺎﻩ ﻣﺎﻫﯽ ﻭ ﺗﻦ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﺍﺳﯿﺪﻫﺎﯼ ﭼﺮﺏ ﺍﻣﮕﺎ - ۳ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﺍ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ.
ﺍﺩﻭﯾﻪ ﻫﺎ :
ﺯﻧﺠﺒﯿﻞ، ﺯﺭﺩﭼﻮﺑﻪ ، ﻓﻠﻔﻞ ﺳﯿﺎﻩ ، ﺟﻮﺯ ﻫﻨﺪﯼ
ﺑﻌﻀﯽ ﺍﺯ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﺎ ﺷﻨﯿﺪﻥ ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻡ ﻫﺎﯼ ﺗﻨﻬﺎ ﺭﮊﯾﻢ ﻏﺬﺍﯾﯽ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺗﻌﺬﯾﻪ ﻣﺤﺪﻭﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ، ﺍﻣﺎ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﺍﯾﻦ ﺧﻮﺭﺍﮐﯽ
ﻫﺎ ﺑﻪ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﺍﺛﺮ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﺳﺎﯾﺮ ﺧﻮﺭﺍﮐﯽ ﻫﺎ ﻭ ﻣﯿﻮﻩ ﻫﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺟﻨﺒﻪ ﯼ ﺍﺛﺮ ﺑﺨﺸﯽ ﺩﺍﺭﻧﺪ,

                                                                      موفق باشید میثم برزگر

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/22 و ساعت 2:36 بعد از ظهر |
فرید خمامی و سلطانی هدایت تیم های نوجوانان و جوانان را برعهده گرفتند

هدایت تیم های ملی کاراته نوجوانان و جوانان ایران به "مازیار فریدخمامی" و "شهاب سلطانی" سپرده شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، مسوولان فدراسیون کاراته پس از بررسی های لازم اسامی کادر فنی تیم های نوجوانان و جوانان پسران ایران در بخش کومیته را اعلام کردند.

براین اساس، "مازیار فریدخمامی" به عنوان سرمربی و "اکبر عبدلی" و "رضا میدان رو" مربیان تیم نوجوانان ایران هستند.

در بخش جوانان نیز "شهاب سلطانی" سرمربی و "غلامعلی حیدری" و "مهدی احمدی" مربیان خواهند بود.

تیم های نوجوانان و جوانان ایران می بایست خود را برای حضور درمسابقات جهانی و آسیایی آماده کنند.

مسابقات قهرمانی جهان 17 الی 20 آذرماه در اسپانیا و پیکارهای آسیایی نیز 6 الی 11 اذرماه در امارات برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/19 و ساعت 2:11 بعد از ظهر |

ماه رمضان و تغذيه ورزشكاران

 

 

 

 

 

 

نكات كليدي تغذيه ورزشكاران در ماه مبارك رمضان

استفاده از 4 گروه اصلي غذايي نان وغلات-ميوه و سبزي-گوشت و حبوبات-شيرولبنيات
رعايت اصول اساسي تغذيه (تعادل ،تنوع ،تناسب، كفايت كنترل و كالري)
استفاده از سه وعده اصلي غذايي(افطاري،شام و سحري) و عدم حذف هيچ كدام از اين وعده ها
استفاده از آب،آب ميوه و مايعات كافي در فاصله افطار تا سحر
بهتر است وعده افطاري ويژگي هاي يك صبحانه ساده،وعده سحري ويژگي هاي ناهار و وعده شام هم مشابه يك شام ساده در روزهاي عادي باشد.

استفاده از خرما و كشمش به جاي انواع شيريني،زولبيا و باميه
پرهيز از مصرف تنقلات زياد در فاصله افطار تا سحر
پرهيز از مصرف نمك زياد به دليل ايجاد احساس تشنگي درطول روزو دفع مايعات از بدن
استفاده از خشكبارو ميوه هاي خشك و برگه ها به منظور تامين ان‍رژي وساير مواد مغذي
خودداري از مصرف انواع دسرها و شيريني ها با شكر زياد در برنامه افطار و سحر
محدوديت استفاده از غذاهاي سرخ شده به دليل اختلال در هضم مناسب غذا،سوزش سردل وافزايش وزن
پرهيز از مصرف نوشيدني هاي حاوي كافئين در حجم زياد(چاي،قهوه،نسكافه،نوشابه ها،كولاها و...)
استفاده از چند وعده غذايي در حجم كم و پرهيز از مصرف يك وعده غذايي در حجم زياد
پرهيز از مصرف زياد موادغذايي با ارزش تغذيه اي پائين نظير انواع شيريني هاكه تنها حاوي كالري هستند و مواد مغذي كمي دارند.
پرهيز از مصرف انواع ساندويچ هاي با سس زياد،غذاهاي آماده و كنسروي و غذاهاي پرچرب
استفاده از غذاهاي فيبر دار (مثل0ميوه سبزيجات،حبوبات و غلات) به منظور ييشگيري ازبيماريهاي غير واگير بيماريهاي قلبي و عروقي ، انواع سرطانها ، افزايش چربي خون ،يبوست و..
مصرف غذا در وعده هاي سحر،افطار، شام و پس از شام به گونه اي باشد كه هيچ گاه احساس سيري كامل نكنيد.
پرهيزازايجاد تغييرات ناگهاني و شديد در برنامه تغذيه در ماه مبارك رمضان
عدم مصرف غذاهايي كه به طور معمول براي شخص ايجاد ناراحتي مي كنند.
پرهيز از انجام تمرينات ورزشي شديد در فاصله سحر تا افطار و بلافاصله بعد افطار و موكول كردن فعاليت بدني شديد به 2 ساعت بعد از افطار
ويژگي هاي سحري در ماه مبارك رمضان برا ي ورزشكارانحداقل 1 ساعت قبل از اذان صبح از خواب بيدار شده و سحري را به آرامي و بدون عجله مصرف كنيد، چراكه افطارييك وعده بسيار مهم در ماه مبارك رمضان به منظورتامين انرژي مورد نياز ورزشكار در طول روز و نيز تنظيم قند ورزشكاران محسوب مي شود.
سحري مي بايست ويژگي يك ناهار را داشته باشد.
وعده سحري را هرگز نبايد حذف كرد به ويژه در افرادي كه فعاليت هاي ذهني و بدني شديد دارند.
استفاده از كربوهيدرات هاي پيچيده (نان هاي سبوس دارو كامل(نان سنگك يا نان جو)،غلات با سبوس حبوبات و سيب زميني) و برنج هاي مخلوط عدس پلو، لوبيا پلو در وعده سحري جهت كاهش حس گرسنگي در طول روز و جلوگيري ار افت قند خون
استفاده از سالاد حاوي سبزيجات سبز ،زرد وقرمز(مثل كاهو ،كدو،گوجه فرنگي ، هويج،ذرت،لوبيا سبز، جوانه گندم همراه ليمو ترش )
به منظور تامين تمام ريز مغديها شامل ويتامينها واملاح و مايعات و الكتروليتهااز مقادير مناسبي ميوه ها و سبزيجات آب دار و لبنيات در وعده سحري استفاده نماييد.
هرگز نبايد در وعده سحري پرخوري كرد چرا كه فشارزيادي به معده و دستگاه گوارش وارد مي كند و باعث مشكلات گوارشي مي شود.
عدم استفاده از غذاهاي سرخ كردني وخيلي چرب،غذاهاي بسيار شيرين ،حجيم وشور
بلافاصله پس از سحري نبايد خوابيد چرا كه مشكلات گوارشي مختلفي ايجاد كرده و باعث شده كه در طول روز احساس خوبي نداشته باشيد.
وعده سحري مي بايست حاوي پروتئين مناسب مثل مرغ،ماهي ،لبنيات باشد
قندها وشيريني هاي طبيعي مانند انواع خرما و توت كه منابع خوبي از املاح،ويتامين ها و انرژي هستند به جاي انواع شيريني ها

ويژگي هاي افطاري در ماه مبارك رمضانشروع افطار با منابع قندي (خرما،كشمش، توت و...)در حد اعتدال به همراه مايعات مثل شير،آبميوه
استفاده از غذاهاي سبك،پركالري و سريع الهضم نظير آب گرم،چاي كم رنگ،شير،خرما،پنير كم چرب و كم نمك،گردو،نان هاي سبوس دار تازه،سوپ هاي رقيق
عدم استفاده از آب زياددر حين خوردن افطاري به دليل ايجادتحريك و ناراحتي هاي گوارشي
در فاصله افطار تا سحر مصرف كافي مايعات و عدم مصرف غذاهاي بسيار چرب و شيرين
استفاده از سوپ هاي مرغ،ماهيچه و سبزيجات
پرهيز از پرخوري و مصرف مواد سنگين ،حجيم ،نفاخ،سرخ شده و پرچرب، نوشابه
-پرهيز از مصرف زياد زولبيا باميه ،دسرهاي شيرين
ويژگي هاي شام در ماه مبارك رمضان مصرف شام يك تا دوساعت پس از افطار
-استفاده از غذاهاي ساده شامل تمامي گروه هاي غذايي
استفاده از انواع سوپ و خوراك هاي كم حجم و كم چرب (خوراك لوبيا،خوراك خوراك مرغ سبزيجات ،عدسي....)
استفاده از غذاهاي ساده شامل تمامي گروه هاي غذايي
-استفاده از ماست،سالادفصل و سبزي خوردن
استفاده از منابع غذايي حاوي پتاسيم و نيز آب،آب ميوه و...
پرهيز از مصرف غذاهاي پركالري و چرب در اواخر شب
پرهيز از مصرف نوشيدني هاي كافئين دار در اواخر شب
پس از مصرف شام ،حتما وعده مختصري،شامل ميوه،شير يا انواع مغزهاي گياهي مانند پسته ، گردو، فندق ، بادام، تخمه كدو يا آفتابگردان تازه استفاده كنيد.    

طاعات وعباداتتان قبول باشه انشاا...

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/19 و ساعت 8:49 قبل از ظهر |
قاسم فرخنده در غم از دست دادن مادر به سوگ نشست


با خبر شديم كه  آقاي قاسم فرخنده از پیشکسوتان و رئیس هيئت كاراته شهرستان جاسك ونماينده شوتوكان jka آن شهرستان در غم از دست دادن مادر خود به سوگ نشست.

 ضمن تسلیت به  استادقاسم فرخنده و خانواده محترم ایشان برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارد.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/18 و ساعت 10:48 قبل از ظهر |
ناظریان در غم از دست دادن برادر به سوگ نشست  حبیب اله ناظریان از پیشکسوتان و رئیس سالهای گذشته فدراسیون کاراته در غم از دست دادن برادر خود به سوگ نشست.

 ضمن تسلیت به  استادحبیب اله ناظریان و خانواده محترم ایشان برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارد.
مراسم یادبود آن مرحوم از ساعت 9 الی 11 فردا دوشنبه در مسجد امام حسین(ع) میدان طوقچی اصفهان برگزار می شود.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/17 و ساعت 4:11 بعد از ظهر |

حجكم مقبول وسعيكم مشكور

تشريف فرمايي حاج بهزاد قاسمي از مكه مكرمه خير مقدم عرض مي نمائيم

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/16 و ساعت 12:6 بعد از ظهر |
آزمون دان 3 تا 6 بانوان برگزار می شود

کمیته آزمون فدراسیون در نظر دارد آزمون دان 3، 4، 5 و 6 بانوان را 15 تیر ماه در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار کند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، برای شرکت در آزمون دان 3 تا 6 افراد باید شرایط ذیل را داشته باشند:

*شرایط سنی: دان 6 (36 سال تمام)، دان 5(30 سال تمام)، دان 4(25 سال تمام)
سنوات از دان 5 به 6، 6 سال، از دان 4 به 5، 5 سال، از دان 3 به 4، 4 سال و از دان 2 به 3، سال است.

*همچنین به همراه داشتن، کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، دو قطعه عکس، معرفینامه از هیات، کپی دان قبلی فدراسیون، فیش واریزی به حساب فدراسیون، معرفی نامه از رئیس سبک و تکمیل فرم شرکت در آزمون دان مربوطه.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/15 و ساعت 8:50 قبل از ظهر |
alt

در تاریخ های 13و14 تیرماه یکدوره کلاس استاژ فنی کمیته با حضوراقاي شهاب سلطاني مدرس فدراسیون کاراته در سالن اختصاصي شهيد سام رمضاني بندرعباس براي بانوان وآقايان برگزار گرديد. كه افراد سبك به شرح ذيل دراين استاژ شركت داشتند .كه به همه اين عزيزان خسته نباشيد ميگيم.

خانمها:صمیه کمالی،منور میر احمدی،سحر فرهنگیان،آرزو صادقی،زهرانوروزی،مریم سالاری،بیتا سالاری،زهرا پوردایی،محدثه مهدی،محدثه پارسا،آرزو بسانه،کیمیا آمای،صدیقه بارامه،راضیه معماریان.


آقایان:سن سی پردل رمضانی،محیا شجاعی،حسین رمضانی،بهنام کبابی،

محمد ظهرابی،سجادسلمانی،حسین قاسمی،اشکان ملاح،میثم برزگر.

alt

alt

تصاوير را در ادامه مطلب ببينيد


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/15 و ساعت 8:38 قبل از ظهر |

برنامه آموزشی  ماه مبارک رمضان  شوتوکان J.K.A هرمزگان

ردیف

ایام هفته

تاریخ

برنامه ها

ردیف

ایام هفته

تاریخ

برنامه ها

توضیحات

1

چهارشنبه

19/4/92

کاتا

24

جمعه

11/5/92

 

مدرسین کاتا

1-میرفلاح

2-نیاوش فتحی نژاد

3-حسین تنی

4-میلاد کهنسال

5-زهرا فتاح پور

6-صمیه کمالی

 

مدرسین کومیته

1-شهدوستی

2-جنابی

3-طاهر کمالی

4-فراز فتحی نژاد

 

مدرسین داوری

1-محیا شجاعی

2- هاجر کبابی

3-صمیه کمالی

4-زهرا فتاح پور

 

2

پنجشنبه

20/4/92

 

25

شنبه

12/5/92

کاتا

3

جمعه

21/4/92

 

26

یکشنبه

13/5/92

 

4

شنبه

22//924

کومیته

27

دوشنبه

14/5/92

کومیته

5

یکشنبه

23/4/92

 

28

سه شنبه

15/5/92

 

6

دوشنبه

24/4/92

 

29

چهار شنبه

16/5/92

 

7

سه شنبه

25/4/92

 

30

پنج شنبه

175/92

 

8

چهارشنبه

26/4/92

داوری

 

 

هزینه کلاسها:

نونهالان ونوجوانان 1000تومان

هزینه جوانان به بالا 2000هزارتومان

هزینه روز تمرین اخذ خواهد شد.کلیه کلاسهاسالن شهید سام ساعت  6 تا 7:30 برگزار میگردد.

 

لازم بذکر میباشد که داوری فقط مخصوص هنر جویان مسابقه دهنده  برگزار میباشد.

 

حضور برای کلیه سبکها بلامانع  میباشد.

9

پنجشنبه

27/4/92

 

10

جمعه

28/4/92

 

11

شنبه

29/4/92

کومیته

12

یکشنبه

30/4/92

 

13

دوشنبه

31/4/92

 

14

سه شنبه

1/5/92

 

15

چهارشنبه

2/5/92

کاتا

16

پنجشنبه

3/5/92

 

17

جمعه

4/5/92

 

18

شنبه

5/5/92

 

19

یکشنبه

6/5/92

 

20

دوشنبه

7/5/92

 

21

سه شنبه

8/5/92

 

22

چهار شنبه

9/5/92

داوری

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/15 و ساعت 8:22 قبل از ظهر |
دعوت فدراسیون کاراته ژاپن از تیم ملی ایران


فدراسیون کاراته ژاپن(JKF) از تیم ملی کاراته مردان ایران در بخش کومیته، برای برگزاری اردوی مشترک تمرینی دعوت بعمل آورد.

"محسن آشوری" با اعلام این خبر به سایت فدراسیون کاراته، ادامه داد: فدراسیون ژاپن با ارسال نمابری به فدراسیون کاراته ایران از تیم ملی کومیته مردان کشورمان برای برگزاری اردوی مشترک تمرینی دعوت بعمل آورده است.

وی افزود: ژاپنی ها از ما خواسته اند تا مردادماه برای برگزاری اردوی تمرینی راهی این کشور شویم. فدراسیون ژاپن هزینه اقامت و تغذیه 11 نفر را تقبل خواهد کرد اما هزینه تهیه بلیت سفر برعهده فدراسیون کاراته ایران خواهد بود.

آشوری با اشاره به اینکه ژاپن یکی از قدرت های کاراته قاره آسیا و همچنین جهان محسوب می شود، عنوان کرد: این دعوت نشان می دهد که کاراته ایران از جایگاه رفیعی برخوردار است.

دبیرفدراسیون کاراته گفت: طی چند روز آینده نشستی را با حضور مسوولان فدراسیون و کادر فنی برگزار خواهیم کرد تا درخصوص چگونگی حضور در اردوی ژاپن بحث و تبادل نظر و در نهایت تصمیم گیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم مشکلات مالی برطرف شود تا این فرصت ایده آل را برای آماده سازی تیم ملی از دست نداده و بتوانیم در اردوی ژاپن حضور پیدا کنیم و با بهترین شرایط در مسابقات قهرمانی آسیا روی تاتامی برویم.

گفتنی است؛ تیم های ملی کاراته ژاپن و ایران که قدرت های اصلی قاره کهن محسوب می شوند خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا که 6 الی 11 آذرماه در امارات برگزار می شود، آماده می کنند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/12 و ساعت 11:49 قبل از ظهر |
یکدوره استاژ داوری در شهرستان ارومیه طی روزهای 12 تا 14 تیر ماه برگزار می شود.

alt

طبق اعلام کمیته داوران فدراسیون کاراته از میان نفرات شرکت کننده 20 داور برای کلاس داوری آسیا که مهر ماه سال جاری در تهران برگزار می شود گزینش خواهند شد.

برای حضور در کلاس داوری آسیا علاوه بر قبولی در استاژ ارومیه، باید از لحاظ تحصیلی، سن، همکاری با کمیته داوران فدراسیون و هیات کاراته استان ، داوران میبایست این شرایط را داشته باشند.

سركار خانم هاجر کبابی در کلاس داوری ارومیه حضور خواهند داشت.

برای اين داور زحمت كش استان آرزوی موفقیت داریم.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/12 و ساعت 9:7 قبل از ظهر |
مربیان تیم های نوجوانان و جوانان کاراته بانوان مشخص شدند

اعضای کادر فنی تیم های نوجوانان و جوانان کاراته ایران از سوی مسوولان فدراسیون اننخاب شدند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته؛ مسوولان فدراسیون پس از بررسی های لازم اعضای کار فنی تیم های بانوان ایران را برای حضور درمسابقات آسیایی و جهانی معرفی کردند.

براین اساس در کومیته نوجوانان و جوانان، "فرخناز ارباب"، "لیلا بهرامی"، "راضیه جلیل پور" و "نگار حسینی" فعالیت خواهند کرد.

در بخش کاتا نیز، "فرخنار ارباب" از مربیان باتجربه کشور به عنوان مربی حضور خواهد داشت.

همچنین براساس تصمیم مسوولان فدراسیون، "سمانه خوش قدم" نیز به کادر فنی تیم ملی بزرگسالان ایران اضافه شد تا در کنار "فریبا بداغی" و "ستاره موسوی" به آماده سازی نفرات بپردازد.

این مربیان امروز (یکشنبه) با حضور درفدراسیون کاراته نشستی را با "علیرضا سمندر"، "محسن آشوری"، "احمد شقاقی" و "اشرف امینی" برگزار کرده تا برای حضور موفق تیم های ملی در مسابقات گوناگون برنامه ریزی کنند.

تیم های کاراته بانوان ایران حضور در بازی های کشورهای اسلامی در اندونزی، قهرمانی غرب آسیا در اردن، قهرمانی آسیا در امارات و جهانی جوانان و امید در اسپانیا را پیش روی دارند.
اعضای تیم ملی بزرگسالان ایران هم اکنون مرحله ششم اردوی آماده سازی خود را برگزار می کنند و نوجوانان و جوانان نیز نخستین اردوی خود را پشت سرمی گذارند.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/10 و ساعت 1:10 بعد از ظهر |


کمربند کاراته
در عرف بین الملل معیار سنجش توانایی های یک کاراته ­کا از نظر فنی کمربند سیاه است که عموماً آن را به عنوان مبدأ در نظر می گیرند. لذا برای رسیدن به این مبدأ می بایست تعلیمات و دوره هایی را طی کرد. این دوره ها را در اصطلاح کاراته کیو (کلاس) می نامند که به 10 دوره یا 10 کیو تقسیم شده است و برای گذراندن هر کیو می بایست حداقل 3 ماه تمرین کامل (هفته ای 3 جلسه هر جلسه 2 ساعت) زیر نظر مربی واجد شرایط را در نظر گرفت.

سی ماه، سه سال، 1000 ساعت تمرین و... نقل قول هایی است از اساتید که برای دریافت کمربند سیاه در نظر گرفته شده است.ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/09 و ساعت 2:18 بعد از ظهر |

اطلاعیه

قابل توجه تمامی مربیان وهنرجویان

 این انجمن  در نظر دارد در ماه مبارک رمضان برنامه های آموزشی:استاژ: کاتا-کومیته-داوری برای هنرجویانی که مسابقه دهنده هستند برگزار نماید.مدرسین کومیته:اقایان حسن شهدوستی-طاهرکمالی-مهدی جنابی-مدرسین کاتا:ناصرمیرفلاح-نیاوش فتحی نژاد-حسین تنی.مدرسین داوری محیاشجاعی-هاجرکبابی.لطفا" نکته نظرات خود را در هرمورد تا دوشنبه به همین وبلاگ پیام ویا حضوری ویا تلفنی 09175074200 اعلام فرمائید.

همه باهم ما میشویم.j.k.A

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/08 و ساعت 11:9 قبل از ظهر |
کسب مدال برنز مسابقات کشوری بسیج درسمنان توسط محمد مهدی غلامپور و محمد امین عسکری رابه تمامی کاراته کاهان استان  تبریک میگوییم.ا

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/07 و ساعت 8:22 بعد از ظهر |

درپایان مسابقات انتخابی؛
راهیابی 11 کومیته کا به اردوی تیم ملی نوجوانان

رقابت های انتخابی تیم کاراته نوجوانان ایران عصر روز (پنجشنبه) برگزار شد و درپایان 11 کومیته کا جواز حضور در اردوهای آماده سای این تیم را کسب کردند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، این رقابت انتخابی با حضور 57 کومیته کا نوجوان کشور در سالن شهبد کبکانیان تهران برگزارشد.

در این رقابت ها،40 مبارزه حذفی و 43 مبارزه دوره ای بین کومیته کاهای حاضر انجام گردید تا برترین های کشور معرفی شوند.


ابتدا نفرات دعوت شده به اردو به صورت حذفی به مصاف هم رفتند و در پایان 2 کومیته کا به مرحله دوره ای راه یافته و با مدال آوران سال گذشته مسابقات قهرمانی آسیا و نفرات اول و دوم قهرمانی کشور رقابت کردند.

اسامی نفرات برتر این رقابت ها که جواز حضور در اردوی آماده سازی تیم نوجوانان ایران را کسب کردند بدین شرح است:

وزن منهای 52 کیلوگرم:
"محمد شاد" از گیلان و "رضا عنایتی" از مازندران

وزن منهای 57 کیلوگرم:
"امیررضا میرزایی" از قزوین و "عرشیا دلاور" از تهران

وزن منهای 63 کیلوگرم:
"صابر پوریان" از آذربایجان غربی، "امین ساکت" از آذربایجان شرقی و "محمد حسن زاده" از البرز

وزن منهای 70 کیلوگرم:
"الیاس محمدزاده" از گیلان و "صالح اباذری" از مرکزی

وزن به اضافه 70 کیلوگرم:
"رضا خوش کلام" از گیلان و "بهراد تیشه گران" از هرمزگانتیم ملی کاراته نوجوانان ایران خود را برای حضور در رقابت های آسیایی امارات آماده می کند. مسابقات انتخابی رده سنی جوانان نیز امروز جمعه برگزار خواهد شد.


زمان اردوهای آماده سازی تیم های نوجوانان و جوانان کاراته ایران به زودی اعلام خواهد شد.

                     این موفقیت به بهراد و مربی ایشان آقای محیی شجاعی  و کاراته کاهان استان تبریک میگوئیم.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/07 و ساعت 8:18 بعد از ظهر |

تیم اعزامی شوتوکان j.k.Aبه مسابقات کاتا قهرمانی کشور در کرمان 3/4/92صاحب 12 مدال شد.1-در رده نونهالان:امید حسینی (نقره)-محمد امین معماری (برنز)-محمد حسین احترامی(برنز)-امیررضازاهدی(برنز) 2-جوانان:مهدی اسلامی (نقره)-محمد جواد غلامپور (برنز) تیمی مقام سوم (محمد جواد غلامپور-عباس باوقار-حسن سلیمی) 3-بزرگسالان تیمی مقام سوم(حسین تنی-نیاوش فتحی نژاد-میلاد کهنسال)

این موفقییت به تمامی مربیان وکاراته کاهان تبریک عرض می کنیم.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/07 و ساعت 8:12 بعد از ظهر |
دعوت از رئیس کمیته استعدادیابی و پایگاه قهرمانی فدراسیون کاراته      

هیأت کاراته با هماهنگی فدراسیون کاراته از شهاب سلطانی جهت برگزاری کلاس استاژ کومیته و همچنین استعدادیابی در تیرماه دعوت بعمل آورد.چ

alt

لازم به ذکر است شهاب سلطانی سرمربی تیم ملی بزرگسالان در مسابقات آسیایی ازبکستان بوده و هم اکنون رئیس کمیته استعدادیابی و پایگاه قهرمانی فدراسیون کاراته و همچنین عضو کادر فنی تیم ملی می باشد.

این کلاس برای بانوان وآقایان می باشد و ورودیه کلاس ۳۰۰۰۰۰ ریال وتمامی کمربندرنگیها می توانند دراین کلاس شرکت نمایند . تاریخ برگزاری کلاس از سوی هیئت متعاقبا" اعلام می گردد.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/02 و ساعت 11:52 قبل از ظهر |

نتخابی نوجوانان و جوانان؛
کومیته کاهای راه یافته به اردوی تیم بانوان مشخص شدند

کومیته کاهای نوجوان و جوان کشومان در بخش بانوان روز جمعه 31 خرداد ماه درسالن شهید کبکانیان تهران به مصاف هم رفتند تا جواز حضور در اردوهای آماده سازی تیم ملی را کسب کنند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در وزن منهای 47 کیلوگرم رده سنی نوجوانان، "فائزه چیذری" ازاستان البرز با 5 برد و "مژده قاسمی" از هرمزگان با 4 برد و یک باخت به اردوی تیم ملی راه یافتند.

در وزن منهای 54 کیلوگرم، "آویشن باقری" از گیلان با 3 برد و "زینب رضایی" از مازندران با 2 برد و یک باخت و در وزن 54+کیلوگرم "فاطمه پروانه" از گیلان با 4 برد و "ملیکا احدی" از تهران با 3 برد و یک باخت جواز حضور در تیم ملی را دریافت کردند.

در رده سنی جوانان و در وزن منهای 48 کیلوگرم، "سمیه تکمار" از هرمزگان با 3 برد "فاطمه قربانزاده" با 4 برد و یک باخت مجوز حضور در تیم ملی را بدست آوردند. ضمن اینکه "درنا کاویانی" از فارس نیز به دلیل عملکرد مناسب اردونشین شد.

در وزن منهای 53 کیلوگرم، "پریسا وفایی" از تهران با 3 برد و "زهرا طرازپور" از فارس با 2 برد و یک باخت نفرات راه یافته به اردوی تیم ملی بودند.

در وزن منهای 59 کیلوگرم "بهنوش محمدی" از تهران با 7 برد و یک باخت و "مائده بابایی" از مازندران با 6 برد و 2 باخت و در وزن به اضافه 59 کیلوگرم "نفیسه گلشنی" از تهران با 3 برد و "بهنوش نجفی" از کرمانشاه با 2 برد و یک باخت نفراتی بودند که به اردوی تیم ملی راه یافتند.

مرحله نخست اردوهای آماده سازی تیم های نوجوانان و جوانان کاراته ایران در بخش بانوان برای حضور در مسابقات آسیایی امارات نهم تیرماه آغاز خواهد شد.

ضمن تبريك به جامعه ورزش استان براي اين دو عزيز كه افتخار استان هستند آرزوي موفقييت داريم.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/04/01 و ساعت 1:53 بعد از ظهر |


) کاراته مانند آب در حال جوشیدن است، اگر بطور مداوم به آن حرارت نرسد، رو به سردی می‌گراید. - Karate Wa Yu No Gotoku Taezu Netsu O Atae Zareba Motono Mizuni Kaeru

Karate Wa Yu No Gotoku Taezu Netsu O Atae Zareba Motono Mizuni Kaeruاندرزی است که می‌گوید؛ اگر از آن استفاده نکنید، آن را از دست می‌دهید. این اندرز عین واقعیت است. بارها دید‌‌ه‌ام که برخی هنرجویان مستعد و عالی به دلایل گوناگون برای چند ماه در تمرینات خود وقفه‌ ایجاد می‌کنند و زمانیکه باز می‌گردند به سختی می‌توانند مجدداً تکنیکهای خود را اجرا کنند.
از طرف دیگر، چند نفر از ما هنگام تمریناتمان اتلاف وقت می‌کنیم؟ باید مواردی که مشکل‌زا هستند کنار بگذاریم. بارها و بارها درگیر مسائل حاشیه‌ای می‌شویم و پرداختن به اُلویت‌ها را فراموش می‌کنیم. گاهی از ادامه تمرینات کاتا غفلت و گاهاً نیز خودداری می‌کنیم، چرا که انجام فلان تکنیک و یا حرکت ‌بسیار سخت است. ‌بنابراین آنرا به تعویق می‌اندازیم و تمرین آن را به بعد موکول می‌کنیم، ولی آن بعد هرگز نمی‌آید.

موفق باشید.
+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/28 و ساعت 2:7 بعد از ظهر |

در تاریخ 27/3/92سومین مرحله استاژ وتمرین مربیان سبک در باشگاه تازه تاسیس فراوش برگزار گردید که اسامی شرکت کنندگان بشرح ذیل میباشد.

1.سن سی پردل رمضانی 2.عباس صفارکاری 3.فراز فتحی نژاد 4.حسین رمضانی 5.زهرا فتاح پور 6.منوچهر گلابی 7.میثم برزگر پور 8.ندا تورنگ 9.حمیدزاءری 10.فرزاد زارع 11.مریم سالاری 12.زهرا نوروز زاده.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی انجمن در 92/03/28 و ساعت 9:52 قبل از ظهر |